SDH Lišov - mladí hasiči - letní tábor Nesměň 2010

V roce 2010 jsme se poprvé podívali na zimní tábor Tokániště, bývalou vojenskou rotu nedaleko Suchdola nad Lužnicí. Zimní hra se táhla až do letního tábora v duchu Mafiánů. Během dubnového soustředění jsme si udělali s dospělákama námětové cvičení na dálkovou dopravu vody. Jarní obvodové kolo Plamenu jsme pořádali u nás v Lišově. Holky se v náročném krajském kole dorostenek v Nové Včelnici prodrali na první místo a poprvé v novodobé historii města postoupilo družstvo Lišova na mistrovství České republiky v Litomyšli, odkud si následně přivezly titul vicemistrů v požárním útoku.  Spolu s Vydrou jsme v červenci spluli řeku Ohři. Po dvouleté pauze jsme se vrátili na letní tábor do Nesměně, kde vyvrcholila celoroční hra Mafiáni. Na závěrečném ohni oznámil Tomáš, že po devíti letech končí jako hlavní vedoucí oddílu mladých hasičů v Lišově i jako hlavní vedoucí hasičských táborů. Vystřídala ho Zuzka s Milanem. Dojezdili jsme seriál Jihočeského dvojboje. Na podzim jsme uspořádali výlet na hrad Choustník. A konečně zažily děti v prosinci hotové peklo, když museli projít dlouhou cestu peklem v garážích.

Jára plánuje výlet. Hurá!!! Konečně se zase někam podíváme. Tentokrát si pro nás připravit malou procházku na Táborsku. Autobus nás vysadil u zříceniny hradu Choustník a večer jsme se ocitli před vodním zámkem Červená Lhota.

Ahoj hasiči a táborníci. Tak jsme zdrávi doma... to jsem nezačal zrovna nejlíp, když polovina vedoucích a i některé děti mají hned po návratu brutální břišní problémy... Tak znovu a lépe.

Jestli se nepletu, přemístili jsme celý oddíl k rybníku Dvořišti nedaleko Lišova již potřetí. Mám vždycky pocit, že se tam skutečně stěhujeme, protože kromě polní kuchyně, spousty jídla, velkého stanu či vlastní bagáže s sebou taháme i všechny překážky, které používáme na soutěžní disciplíny. Technická četa přijíždí dřív a musí všechno postavit, přitlouct, vyměřit, rozdělit, vymyslet, zařídit, aby bylo do příjezdu dětí vše připraveno. Jakmile se na obzoru objeví autobus, začíná mela, která skončí až v neděli odpoledne, kdy je vše opět v hasičárně.