Mladí hasiči Lišov 2012 - družstvo Lišov V.

Rok 2012 byl po všech stránkách našlapaný. Zimní hra se letos hrála na motivy známé stolní hry Kamionem po Evropě. V únoru jsme uspořádali čtyřdenní zimní tábor na novém nádherném místě - srubové základně Asgard na jindřichohradecku. Po důkladném soustředění na Dvořišti nás čekala úspěšná soutěžní sezóna jak ve dvojboji, tak v Plamenu.  Ačkoliv se nepodařilo postoupit na mistrovství republiky starším žákům, povedlo se jim to v téměř stejném složení za dorostence a stejně tak nás v Sokolově reprezentovaly naše dorostenky. Zcela nová červencová akce "Bloudění s Járou i bez Járy" měla velký úspěch. Nejprve klasický čundr po České Kanadě vystřídaný třídenním splouváním řeky Lužnice na kánoích znamenalo posunutí našich hranic možností zase o pořádný kus dál. A v srpnu proběhl nádherný středověký tábor v Nesměni. Pak následovala klasická podzimní série soutěží českobudějovického dvojboje a podzimní kolo hry Plamen ve Štěpánovicích. Pořádné protáhnutí svalů pak proběhlo na podzimním výledu do Dobronic.

Letní tábor Nesměň 2012 v duchu středověku

Lesem se rozléhá řinčení mečů, řev útočících rytířů i velitelů obrany. Nelítostný boj muže proti muži nacházíte po celém širém okolí. A mezi nimi běhá podivný plešatý muž s divným přístrojem na krku, jenž vždy zavolá "Úsměv!!!", rytíři stuhnou, usmějí se a bojují dál. Ano, hádáte správně. Právě jsem zpracoval táborové fotky, tak se na ně můžete podívat.

Když jsem tuhle akci na výroční schůzi sboru vymyslel, vůbec jsem netušil, že bude mít takový ohlas. Čekal jsem, že nám rodiče vynadají a děti nepojedou. A vidíte, opět se to povedlo a my posunuly naše hranice možností zase o kus dál. Kulišácký název "Bloudění s Járou i bez Járy" vznikl na základě "povedeného" výletu okolo Nových Hradů, kterého jsem se bohužel nezúčastnil.

Opět jsme se rozhodli na zimní tábor změnit místo a díky tomu objevili úžasnou (a zatím asi nejhezčí) zimní základnu Asgard u Roseče na Jindřichohradecku. Nádherný srub uprostřed přírody jsme sice zaplnili kompletně, ale na rozdíl od předešlých let tu zbylo ještě spousta prostoru. Čekaly nás tu čtyři dny zábavy, her, dobrého jídla a srandy.

Konečně jsem se byl také podívat na schůzce a rovnou jsem tam nafotil hromadu snímků. Když jsem přicházel, závodilo se v přenášení tenisáku bez použití rukou. Nějaký vtipálek pak vymyslel to samé ve dvojicích, takže se nám kluci pomazlili s klukama a holky s holkama.

Zimní hra roku 2012 byla inspirována známou deskovou hrou "Kamionem po Evropě". Byla rozdělena na dvě základní etapy, první během pravidelných čtvrtečních schůzek a druhá se konala na zimním táboře Asgard v únoru.