SDH Lišov na Plešném jezeřeKaždý podzim pořádáme pro náš oddíl výlet a ani letos jsme neudělali výjimku. Tentokrát pro nás vymyslel tůru Venca a naším cílem bylo srdce Šumavy - Schwarzenberský kanál a Plešné jezero. Sraz byl ještě za tmy v 6:45 a sešlo se 27 dětí a dorostenců a pár dospěláků. Milan Kándlů nás tedy odvezl na poslední tůru našeho oblíbeného žlutého autobusu. 

Nikdy nevíš, do jakého dne se probudíš … aneb "Každý den jinak"

     Změna je život. A také příležitost. A tak jsme změnili styl i místo. A povedlo se. O čem že to mluvím? No přece o letním táboře, který jsme pro náš hasičský oddíl pořádali v druhé půli srpna.

     Přivezli jsme si asi 3000 fotek, které nafotil Račmy a já. Jelikož je jich opravdu hodně, bude mi určitě dlouho trvat, než se tím prokoušu, vyberu jenom ty nejhezčí, upravím a nahraju. V každém případě ale budu přidávat fotky po jednotlivých dnech, abyste toho neměli tolik najednou a nečekali pět let na vůbec nějakou fotku.

Přepnout do fotogalerie z tábora

Letošní rok jsme se rozhodli vrátit se na naší oblíbenou řeku Vltavu a splout jí pěkně v klidu na raftech. Bylo to dobré rozhodnutí, protože na kánoích bychom to na rozvodněné řece nezvládli. Ale hlavně se zde letos snoubily tři faktory, které na této řece už mnoho let nenastaly: teklo hodně vody, bylo hezké počasí a hlavně tam nebyli skoro žádní vodáci... 

     Jelikož musíme mít každý rok splněný určitý počet odznaků odborností a dneska není venku nic moc počasí, připravil Jára v garážích zkoušky strojníků. Sice přišlo strašně málo dětí, protože kdo není na lyžařském kurzu, marodí, ale nám to zrovna u zkoušek nemohlo vadit.

Závěr letošního ročníku se konal v Ohrazeníčku. Poslední možnost promluvit do celkového hodnocení ČESKOBUDĚJOVICKÉHO DVOJBOJE pro rok 2013. Rozhodovalo se v disciplíně běhu na 60 m a tradičním požárním útoku. Na soutěž se sjelo deset starších žáků a dvanáct mladších žáků.

Předposlední soutěž Českobudějovického Dvojboje se konala v obci Olešník na novém fotbalovém hřišti. Počasí bylo skvělé a nebránilo velmi pěkným výsledkům, jak v požárním útoku, tak ve štafetě požárních dvojic. Na soutěž přijelo bojovat patnáct starších a jedenáct mladších žáků.

Sedmé kolo Českobudějovického Dvojboje se přesunula do obce Chrášťany. Hojná účast deseti starších a jedenácti mladších žáků se mohli poprat o nejlepší umístění v požárním útoku a ZPV.

Šesté kolo Českobudějovického Dvojboje se konalo v obci Srubec. Soutěže se zúčastnilo osm starších a sedm mladších žáků. Disciplínami soutěže byl tradiční požární útok a štafeta požárních dvojic.

Českobudějovický Dvojboj se posunul do půlky celé soutěže, které se konalo v obci Roudné. Soutěže se zúčastnilo devět starších a devět mladších žáků. Disciplínami soutěže byl tradiční požární útok a štafeta požárních dvojic.

Čtvré kolo Českobudějovického Dvojboje se konalo v našem domácím prostředí. Na programu byl tradiční požární útok a štafeta 4x60m člunkově. Počasí bylo nádherné a zázemí perfektně připravené. Nechybělo tady bohaté občerstvení, skvěle připravená trať i sprcha, která zabavila mnoho dětí. Soutěžit o veliké koláče přijelo 12 družstev starších a 9 družstev mladších žáků. Vše proběhlo jak mělo jen trochu více štěstí chybělo našim domácím závodníkům.

Prohlédnout fotogalerii

Třetí soutěž se konala v obci Zliv. Soutěžilo se za příjemného počasí na tartanové dráze. K vidění byl vidět požární útok a štafeta 4x60m. Starších žáků se sjelo na 14 družstev a mladších žáků přijelo 9 družstev.

Druhá soutěž Českobudějovického Dvojboje se přemístila do Týna nad Vltavou. Počasí zde vůbec nepřálo, propršený víkend na soutěži přivítal devět družstev starších žáků, osm týmů mladších žáků a dvě družstva těch nejmeších a tím byla přípravka ze Srubce. Na programu byl tradiční požární útok a štafeta CTIF člunkově.