Máme za sebou překrásný tábor na Rachačkách u Purkarce, jež jsme celý prožili v duchu pohádky Tři bratři. A letos to bylo doslova. Takže zavzpomínejte, fotky jsou hotové.

Naprostou novinkou letošního tábora byl každodenní ranní rituál. Sotva se děti vrátili z rozcvičky, sehráli jim všichni dospěláci postupně scény z celé pohádky. Možná si řeknete "brnkačka", ale znamenalo to pro nás každý večer mohutné přípravy, nacvičování písní, textů apod. Zúčastnili se všichni včetně našeho skvělého zázemí - Marušky, Evy, Dany, Migy, Vaška, Tomáše i Zdeňka, jež ve svém převleku babičky z Červené Karkulky předčil leckterou bábou ze širokého dalekého okolí. Dětem se scénky doufám líbili, alespoň nám to potvrzovali svým smíchem a potleskem.

slider rachacky_2016

Jinak byl program nabitý jako vždy. Hrála se spousta bojovek či závodů, většinou v lese nebo v táboře. Mně osobně se líbilo pohodové nošení žab, sobotní skákanda s pink-pongovými míčky, skupinové závody mezi stromy a nemůžu si odpustit pochválit svojí noční bojovku se závěrečným předáním šedých triček s vyobrazením třech Matěje, Jana a Pepy. Trička předávala skvělá bába z mokřin v podání Dorka, jež svým skokem do bazénu předčil veškerá očekávání. Já se sice také snažil o divadelní výkony, ale výsledkem byl poničený vaz v koleni, málem vyražený dech a úraz zad. Ale Marušce jsem se líbil, protože jsem měl nádhernou blonďatou kštici. Ale nebudeme zabíhat do podrobností. Velkým pozdvižením podle mne byla hra "Požár v Kotěhůlkách", to byla velká legrace. Když podrobně prozkoumáte fotky, zjistíte, jaké neuvěřitelné nesmysly se tam děly.

sdh hasici_lisov_2016_tabor_rachacky_ctvrtek_016Fotky jsem pečlivě protřídil, takže je jich zde asi tak polovina, než jsem nafotil. Ale věřím, že se vám budou líbit a vrátí se vám hezké vzpomínky na náš nádherný tábor. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem lidem v zázemí za skvělé jídlo i servis a všem vedoucím a instruktorům za skvělou spolupráci bez jediného průšvihu či vážného zranění. Když to takhle skvěle bude fungovat dál, rád povedu tábor i v další roce 2016. 

Důležitý dovětek na konec: tábor byl částečně financován z dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy částkou 27 Kč / dítě / den. 

Na příští ročník se těší váš Pepa ... pardón, těžko se odvyká ... Tomáš

A tady už jsou slibované fotky rozdělené opět na jednotlivé dny: Fotky tábor Rachačky