V sobotu 6. května u nás proběhlo jarní obvodové kolo hry Plamen dětských družstvev. Přijelo celkem 12 družstev starších a 10 družstev mladších žáků. Takže konkurence byla pořádná a mohlo se bojovat.

Začínalo se na disciplínách Štafeta CTIF a Štafeta požárních dvojic. Tam se nám docela dařilo, nebyl tam vyloženě žádný velký "kiks", ale také žádné vítězství. V druhém kole pak šel útok spolu se Štafetou 4x60 metrů. V útoku se dneska nedařilo téměř nikomu, a proto jsme měli radost, když úplně na konci se povedl konečně útok s dobrým časem a to zrovna našemu družstvu Lišov II., který disciplínu s časem 19:75 vyhrál. V mladších byly ty časy trochu horší, ale opět lišovská čtyřka zvítězila s časem 21:70. Jinak nemá cenu rozebírat jednotlivé výsledky, koukněte se na tabulku, kterou pro vás připravil Dorďa v druhém článku.

Co se týče samotné soutěže, musíme se pochválit. Soutěž byla skvěle zorganizovaná, nikde nebyl žádný zádrhel ani zranění, děti navíc dostaly k obědu řízky, takže si každý pošmákl. Díky dobré a pohodové organizaci jsme končili kolem druhé odpoledne nástupem a vyhlášením výsledků. Každý si odvezl vynikající koláč jako cenu. Pro nás je důležitý i postup našich tří družstev (dvě starší a jedno mladší) do okresního kola.

Na závěrečném nástupu nešetřil chválou ani zakladatel Plamenu pan Václav Hanzal z Borovan. Hra Plamen slaví letos už 45 let, z čehož musí mít určitě velkou radost. A my taky. Takže panu Hanzalovi přejeme i dále pevné zdraví a Plamenu mnoho dalších let. Asi tak za sedm let se potkáme opět u nás v Lišově.

Obvod Plamen Lišov (6. května 2017)