23. - 27. června 2017

Kdo tam nebyl, o hodně přišel. Splouvání řeky Otavy na kánoích bylo prostě úžasné. Po mnoha létech nám skutečně vyšlo počasí, vody bylo tak akorát, aby se to dalo jet a i když jsme občas dřeli, nevadilo nám to. A díky skvělé partě vodáckých instruktorů z Vydry - Honzovi, Kubovi a Davidovi - jsme si tu řeku opravdu užili. Sjeli jsme všechno, co se dalo, s čímž jsme na začátku ani nepočítali. Takže to bylo i skvělé "dobrodrůžo". Ale hlavně sranda, koupačky, vodní bitvy, hry, každý večer táborák a skvělá parta lidí, která okolo toho lítala.

clanek 2017_otava_skupinovkaA abych připomněl alespoň základní trasu a zážitky, shrnu to do jednoho odstavce. Původně jsme měli jet vlakem, ale na poslední chvíli jsme to zrušili a jeli autobusem + dvě dodávky s kárami. Na jedné byla úplně nově udělaná plachta nad polní kuchyní a druhou káru jsme si půjčili, za což děkujeme, protože jsme se do ní vešli s báglama pro všechny. Začínali jsme v kempu Dobršín pod Sušicí, kam nám večer a následně ráno dorazily všechny kánoe, vesty, pádla, konve a hlavně tři suprový instruktoři. Po školení jsme do toho hupsli a rychle si zvykli na kymácivý pohyb lodi i občasné drhnutí od šutrů. Bylo úžasné počasí, úplně jasno a horko. V půli cesty jsme si vyšlapali na zříceninu Rábí. Večer jsme dorazili do kempu ve Velkých Hydčicích, kde jsme si večer i pěkně zahráli na kytary. Odtud jsme ráno jeli do Horažďovic. Tam jsme si všichni bez výjimky vyzkoušeli sjet jez skokem. Cesta nás vedla dál do Střelských Hoštic a končili jsme v Katovicích. Naše skvělé zázemí nám připravilo k večeři řízky se štouchanými bramborami - lahůdka!!! V pondělí jsme pokračovali do Strakonic, kde jsme navštívili velké dětské hřiště a pak přenosili kánoe přes megajez, kde mají dokonce skluzavku na lodě. Před kempem Slaník byl také pěkný jez a i když jsme tam stavěli jenom na svačinu, vyblbli se ti nejmenší v mini lanovém parku. Naším dnešním cílem byl ale kemp Štěkeň, kam jsme dorazili až kolem sedmé večer. Málem se zde strhla bitva o vynikající halušky. Posledním dnem bylo úterý. To jsem všechny vyhnal brzy ze stanů a také to honil na vodě, abychom to stihli co nejrychleji. Cílem naší cesty byl soutok Otavy s Blanicí a dojeli jsme tam za rekordní čas. Přijel si pro nás autobus a téměř všichni cestou zpět vytuhli. 

Můžete si prohlédnout celou fotogalerii čítající 292 fotek ode mne a 8 fotek od Káji. Možná je pošle ještě někdo jiný, najdete vše ve fotogalerii. Zde jsou tedy moje fotky, má to hodně listů ... tak listujte a vzpomínejte. Příští rok se zase někam těší Tomáš.

Kánoe Otava (23. - 27. června 2017)