Bylo, nebylo, žila kdysi jedna krásná princezna. Ale byla začarovaná a z hrozné kletby ji mohl zachránit jenom polibek z opravdové lásky … „To ti fakt žeru!“

            Stejně jako začíná samotná pohádka, začal i náš letní tábor – v pondělí ráno na děsivých záchodcích za stany, kterým nikdo neřekl jinak než Bažina. Tedy, abych byl přesný, vše začalo ještě o nedělní noci v kapli osvícené pouze dvěma loučemi, kde potkaly děti hrozného zlobra poprvé. Ještě stále nevíte, o jakou pohádku se jednalo? No jasně … Shrek.

2017 rachacky_spolecna

            Vedu hasičské tábory už asi dvanáct let a mám čím dál větší pocit, že naši vedoucí, instruktoři i kuchaři jsou čím dál větší děti. Není se čemu divit. Sotva končí náročný denní a večerní program, usednou všichni na společnou poradu o programu na příští den a poté se začnou učit texty tak, aby se ráno ještě před snídaní převlékli, nalíčili a mohli dětem zahrát velkolepé pohádkové scény. A zatímco loni jsme úspěšně sehráli celou pohádku Tři bratři, letos jsme se pustili rovnou do obou prvních dílů Shreka, takže nescházely masky jako Dračice, Dobrá víla, princ Krasoň, Kocour v botách, král Žabák a spousta jiných. Byla to velká sranda. Přiznám se ale, že po příjezdu domů by si člověk měl vzít druhou dovolenou na regeneraci.

            Podle reakcí jsem ale přesvědčen, že dětem se ten týden plný her a dobrodružství líbil moc. Nejen, že se hrála spousta bojovek, obchodovacích her či závodů, sbíraly se opět fotky všech pohádkových postav, každý měl figurku na obrovském hracím poli, ale mimo to se nám podařilo chytit dva přepady, které se nám pokusily ukrást naši táborovou vlajku. U závěrečného slavnostního ohně se mohl každý vyjádřit a pochválit, co se mu nejvíc líbilo. A kromě her všichni také chválili vynikající jídlo, o které se nám stará skvělá sedmičlenná parta kuchařů, provianťáků a „podržtašek“ (jak si sami rozdělili funkce). A co si budeme povídat, uživit 66 hladových krků je dost náročné.

            Co říct závěrem? Byl to opět parádní týden. Děkuji všem dospělákům i instruktorům za skvělou práci a na všechny děti se opět těším příští rok v srpnu.

Tomáš

A konečně fotky z celého tábora rozdělené dle jednotlivých dnů najdete zde: Fotogalerie tábor 2017