Ohře 2019 - přihlášky a informace

Vodácká expedice Ohře 2019

sobota 22. - úterý 26. června 2019

Název této řeky vzniknul z keltského pojmenování ,,AGARA“, což znamená hbitost a bystrost. To je prostě výzva. Ohře je skutečně svižná řeka a bude to rozhodně vítaná změna po loňské extra líné (spíše lehce couvající) Sázavě. Navíc se klikatí překrásnou kopcovitou krajinou. Z toho všeho vyplývá, že to bude zážitek a byla by chyba s námi nejet. A navíc nebudete muset do školy.

Splouvání bude na kánoích stejně jako loni. Počet kánoí je omezen na číslo 34, to znamená cca 68 lidí na vodě. Oproti Sázavě uzavřeme přihlášky striktně na tomto počtu, abychom nemuseli jet ve třech. Pojedou s námi opět tři instruktoři z Vydry, takže na řece se nemáte čeho bát. Spaní ve stanech po 2-4 dětech, spaní je nutné si domluvit s kamarády dopředu. Celou dobu s námi bude autobus, takže můžeme přejíždět a vybírat ty nejkrásnější úseky na této řece. Také proto budeme spát pouze ve dvou pěkných kempech.

Den před odjezdem, tedy v pátek 21. června v 18:00 (čas se může změnit) se VŠICHNI sejdeme před hasičárnou, kam přivezete rovnou zabalené batohy a stany. Ty se dají rovnou do velké káry a už se k nim nikdo nedostane. V sobotu si vezmete pouze batůžek do autobusu. Zároveň nám z Vydry přivezou pádla a vesty, takže si každý vyfasuje svoje a rovnou to polepíme jmény. A také si rozdělíme posádky.

Pozor změna oproti předchozím letům: budeme odjíždět až v sobotu brzo ráno, sraz v 5:45 a odjezd autobusu v 6:00 hodin. Jedinou nevýhodou Ohře je, že je strašně daleko, cesta autobusem bude cca 5 hodin včetně dvou zastávek. S sebou pití a velkou svačinu. Z autobusu půjdeme rovnou na vodu, takže plavky, boty do vody, pláštěnku apod. rovnou s sebou do batůžku. Stany a velké batohy zůstanou až do večera na káře.

Vyplouváme z Kynšperku nad Ohří a v sobotu nás čeká 18 km. Teče to pěkně, takže to pofrčí. Cíl sobotní cesty je Královské Poříčí, ale kemp tam není hezký, takže nasedneme do autobusu a přejedeme do nádherného přírodního areálu Svatošský ráj, kde nás bude čekat naše parta kuchařů, dětský lanový park, nafukovací trampolína a jiné. Druhý den se autobusem vrátíme k lodím a poplujeme opět 18 km až do Svatošského ráje - právě tady budeme spát dvě noci. Cestou se nejspíš půjdeme podívat na hrad Loket a odpoledne na Svatošské skály. V pondělí nás autobus přepraví až za Karlovy Vary, jejichž průjezd není pěkný, a budeme pokračovat zase dál. V úterý odpoledne si nás vyzvedne autobus v Klášterci nad Ohří a pojedeme domů. Příjezd nahlásíme pomocí SMS, ale bude to večer. Naštěstí má Floriánek otevřeno, takže nemusíte čekat na suchu.

Více informací najdete v příloze. Cokoliv nebude jasné, neváhejte nám zavolat (telefon na přihlášce i v infoletáku). Počet námořníků je letos striktně omezen, takže vyplňte přihlášky co nejdřív a pošlete je k nám přes vaše vedoucí na hasičáku. Termín uzavírky přihlášek je 31. května 2019. 

Za celý oddíl se na vás všechny těší Jára a Tomáš

docxPřihláška Ohře 2019 (ve Wordu) ke stažení

pdfPřihláška Ohře 2019 (v PDF) ke stažení

pdfInformace a seznam vybavení Ohře 2019 ke stažení

Podobné články:

Filtrovat podle štítků:

Zimní tábor Tokániště 2019
Předchozí

Zimní tábor Tokániště 2019

A už je tady zase zima a s ní spojený tradiční čty...
Číst více
Tábor Rachačky 2019 - přihlášky a informace
Následující

Tábor Rachačky 2019 - přihlášky a informace

A je to tady. Největší dobrodružství, jaké každý n...
Číst více