Voda 2020 - základní informace

Vodácká expedice Otava 2020

pátek 19. - úterý 23. června

nebo o týden později

Aktualizace 26. května 2020: 

Ahoj kamarádi! Po úterní poradě a novém výnosu Ministerstva zdravotnictví jsme se s Jardou domluvili, že pokud to jenom trochu půjde, vodu letos opět pojedeme. V plánu byla původně Otava na kánoích - je to moc pěkná řeka a je blízko. Když by to nevyšlo, pojede se Vltava na raftech.

Samozřejmě teď narážíme na spoustu problémů, které se budou průběžně řešit. Tím prvním a základním je, že tento typ akcí mohou nečekaně zakázat a my pojedeme maximálně do Prčic. Momentálně nejsou zakázané, ale nejsou ani doporučené. Pokud bude situace nepříznivá, zakážou je. Je možné, že budeme moct odjet až po 27.6., kdy už budete mít prázdniny - zjišťujeme.

Dále nevíme, zda a kdy otevřou kempy na Otavě. Andrea z Vydry nás bude průběžně informovat hned, jak se něco dozví. Kempy musí být vybaveny zejména na WC, ve sprchách a u kiosku dle přísných předpisů a nebude to pro ně jednoduché. Pro nás je výhodou, že si vozíme kuchyni sami.

Musíme ji zvýšit cenu na 2000 Kč / osobu, protože se výrazně zvýšily ceny potravin. Ještě se musí vrátit zaplacené zálohy na zimní tábor - pokud pojedete na vodu, bude to započítáno.

A teď velký pozor! Novou povinností je zdravotní dokumentace stejně jako na letní tábor. Podmínkou bude povolení od lékaře (Zdravotní způsobilost dítěte k dané akci - musí být vystavena letos, už neplatí dvouletá platnost) a samozřejmě doložení Čestného prohlášení o bezinfekčnosti. Formulář sem vyvěsím a doktor by měl mít vlastní papír, vystavují to běžně.

Kdo bude mít jakékoliv příznaky, podezření nebo bude v karanténě, musí to oznámit a nepojede. Zamlčení skutečnosti je dnes trestné, vystavili byste nás velkému riziku. Peníze vrátíme.

Takže zatím počítáme s tímto termínem a touto řekou. Věříme, že vše proběhne v pořádku, my pro to uděláme maximum. Vše se ale může změnit. Sledujte tento článek, budu ho pořád aktualizovat. 

Všem nadšeným vodákům zdar a fujtajblovým virům zmar!

Tomáš a Jarda

Podobné články:

Filtrovat podle štítků:

Letní tábor Rachačky 2019
Předchozí

Letní tábor Rachačky 2019

Leave review
4. - 11. srpna jsme se odstěhovali na letní tábor ...
Číst více
Mladí hasiči z Lišova bojovali na okresním kole Plamen ve Zlivi
Následující

Okresní kolo Plamen Zliv

Leave review
V sobotu 26. května proběhlo ve Zlivi okresní kolo...
Číst více