Hasičská zbrojnice SDH Lišov 2014Činnost SDH Lišov nesestává jenom ze soutěží, výjezdů k požárům či jiným živelným pohromám nebo práce s dětmi. V prvé řadě se totiž jedná o stovky hodin dobrovolné práce. Musí se neustále udržovat výzbroj a výstroj, opravovat a vylepšovat hasičská zbrojnice, upravovat naší sportovní dráhy na štafety i na požární útok, jezdit s auty kondiční jízdy apod. Co můžeme, to si sami opravíme a zařídíme. Kromě pravidelných úterních pracovních schůzek se pořádají brigády, po domluvě s městským úřadem jezdíme pomáhat občanům v Lišově i přilehlých obcích, čerpáme studně, při slavnostech stavíme pro město velký stan, pokládáme věnce, při významných jubileích navštěvujeme naše nejstarší členy. V dubnu stavíme májku, v lednu pravidelně pořádáme proslulý hasičský ples, jenž má široko daleko velkou odezvu, a na jaře sbíráme železný šrot po celém městě. Zkrátka a dobře se celý rok nezastavíme. V této kategorii naleznete články týkající se právě těchto aktivit.

Náš kamarád a dlouholetý hasič Jára Pešek oslavil v lednu své životní jubileum. Oslava se moc povedla, najdete zde ale tři pěkné skupinové fotky.

Hasičský ples je naší každoroční akcí, kterou léta pořádáme v lišovském kulturním domě. Už loni se špekulovalo, že plesová sezóna nebude "naštěstí nám to vyšlo". Všichni jsme moc rádi za hojnou účast a skvělou zábavu. Famózní atmosféru dělají hlavně naši hosté, kterým tímto chci poděkovat a věřím že si to užili. Letos nás již při přípravách navštívila redaktorka Jana Klomfarová, která se o nás zmínila v novinách. Zájímá Vás co o nás napsala??

V sobotu 12. září proběhly v našem městě Lišovské slavnosti spojené i s naší oslavou 140. výročí založení našeho sboru.

Vážení spoluobčasné,

rádi bychom Vás pozvali na oslavy 140. výročí založení našeho Sboru dobrovolných hasičů v Lišově, které proběhnou v rámci Lišovských slavností v sobotu 16. září.

Stejně jako každý rok, i letos se postarali lišovští hasiči o postavení máje na Náměstí Míru a zajištění velké vatry pro zahřátí i pro pobavení dětí.

Sbor dobrovolných hasičů v Lišové Vás srdečně zve na HASIČSKÝ BÁL, který se koná dne 17. ledna 2015 od 20:00 v sále kulturního domu v Lišově. Celý večer doprovází kapela SECOND SERVICE BAND. Přijďte se společně s námi pobavit jako v loni.

V září 2010 jsme slavnostně představili na oslavách výročí sboru naši opravenou ruční koňskou stříkačku Smékal z roku 1875. Jelikož jsme na ni neměli ve zbrojnici místo, umístili jsme ji tenkrát do stodoly u Herdů. A letos přišla nabídka vystavit tuto nádhernou stříkačku v nově zrekonstruované části lišovského muzea na Schwarzenberském špitále. Okamžitě jsme nabídku přijali a svolali na sobotu 23. března 2013 brigádu.

Každý rok obejdou týden před plesem členové SDH Lišov všechny domy ve městě, aby pozvali občany na tradiční hasičský ples, jenž má své neodmyslitelné místo v lednové plesové sezóně. Letošní rok nebyl výjimkou a ples se opět moc povedl. Těší nás, že se hasiči v Lišově těší tak velké oblibě.

Na žádost Základní školy a starosty města Lišov přislíbil náš Sbor dobrovolných hasičů  pomoc při tvorbě ledové plochy. Konalo se to v prosinec 2010 a pokračoval ještě prvních 15 dní ledna 2011. Kluziště jsme tvořili na asfaltovém hřišti za tělocvičnou základní školy a to v celé jeho ploše.