Další podařená soutěž co se týká počasí je za námi. Na velmi pěkné připravené trati nám opět sluníčko a vedro dávalo všem zabrat. Nicméně na výkonech všech zúčasťněných to nebylo až tolik poznat. Opět padaly krásné časy na nástřikové terče a bylo určitě na co koukat.

Krasný a horký víkend byl doprovázen řevem motoru z další soutěže. Tentokrát jsme zavítali pod Kleť, kde většinou nebývá moc hezké počasí. Na rozpáleném asfaltu v 35° vedru byla k vidění nástřiková soutěž. Dvě družstva můžů a dva mančafty žen přijeli zápolit o body do Jihočské hasičské ligy.

Na čtvrtou hasičskou soutěž jsme vyrazili soutěžit do Křenovic. Pořádající obec zde uspořádala historicky první soutěž zařazenou do Jihočeské ligy. Začátek soutěže byl až v půl třetí, jelikož zde měli problém tři dovezené časomíry na nástřikové terče. Naštěstí se vše vydařilo zprovoznit a soutěž za krásného počasí mohla začít.

A máme to za sebou! Víkendové klání bylo úspěšně zakončeno. Byla to opravdu fuška, postarat se o rekordní počet družstev, který k nám o tomto víkendu zavítal. V sobotu se zúčastnilo obvodové soutěže jedenáct družstev mužů a sedm družstev žen. V neděli se nám počet zúčastněných takřka ztrojnásobil. Soutěž O pohár starosty, která je zařazena do Jihočeské hasičské ligy, přivítala jednatřicet mužských týmů a patnáct mančaftů žen. Dohromady k nám přijelo soutěžit 64 družstev z různých koutů Jihočeského kraje. Obě soutěže bylo možné poprvé sledovat online přímo z pohodlí Vašich domovů.

Druhé kolo Jihočeské hasičské ligy probíhalo od nás nejvzdálenější obci  Heřmaneč. Velmi pěkné připravené zázemí bylo doprovázeno studeným počasím a chvilkovými přeháňkami. Soutěžilo se na travnatém povrchu, kterému by určitě slušel tvrdší terén a méně výmolů. I přesto zde zápolilo o nejlepší časy pětadvacet mužských týmů a deset ženských družstev. Určitě bylo na co koukat.