Lišovské hasičky reprezentovali jihočeský kraj v mistrovství české republiky v hasičském sportu. Naše dorostenecké družstvo trénovalo celou zimu a úspěšně postupovalo jednotlivými soutěžemi stále výš a výš. Členkami jsou: Markéta Hradilová, Jitka Matoušová, Michaela Šafářová, Kateřina Pešková, Veronika Pašková, Kristýna Opolzerová, Daniela Herdová a Monika Strnadová. Nemalý podíl na tomto úspěchu mají i trenéři Jaroslav Pešek a Zuzana Strnadová.

Úspěch lišovských dorostenek

Vyhrály jsme v krajské soutěži!!! HURÁ!!! Jedeme do nejvyššího republikového kola.  A kdo viděl zápal a tréninky lišovských holek se nemůže divit, po celoročním snažení, pilování a tvrdé dřině si myslím, že si to opravdu zasloužily.

Dorostenky jsou: Jíťa Matoušová, Marký Hradilová, Míša Šafářová, Káťa Pešková, Verča Pašková,  Kiki  Opolzerová, Daniela Herdová a nejmladší Monča Strnadová. A nemalou zásluhu na tom mají i trenéři: Jarda Pešek a Zuzka Strnadová, kteří s holkami trávili většinu volného času.

A je to tady! Jihočeská liga je rozběhnutá a Lišovští zase ukazovali, že i po zimě mají dobrou formu. Na první zahajovací soutěž se jelo do Markvarce, počasí bylo moudré i když předchozí dny to tak nevypadalo. Letos pořadatelé přichystali nově upravenou trať, na které znova byli vidět pěkné výkony.

Druhé kolo máme za sebou a sradostí můžeme říct, že domací soutěž dopadla pro všechny týmy velice dobře. Počasí nám celý týden nepřálo, a snad zázrak a modlitby domácích přinesly v sobotu nádherné slunečné počasí.

Letos nás počasí velice trápí. Mokré hřiště nám nedovolí trénovat, a tak jsme byli nuceni vyzkoušet asfaltový povrch v Lišovském JZD. I za mírného deště jsme nevzdali trénink nástřikových terčů a vyzkoušeli jsme si, jak se běhá na mokrém asfaltu. Překvapením ovšem bylo krásné počasí na soutěži v Chlumu u Křemže. Celkem na této soutěži se zúčastnilo sedmnáct družstev mužů a čtyři družstva žen. Pravidla sice říkají, že by se mělo běžet jednokolově, ale po domluvě se odsouhlasilo i druhé kolo.

Další soutěž konající se na nástřikové terče probíhala v Třísově okres Český Krumlov. Ani tuto soutěž počasí nezklamalo a znova nám zapršelo na travnatý terén. Co se dá dělat, i takovým překážkám musíme čelit. Tohoto klání se zúčastnilo čtrnáct mužských a šest ženských družstev. Vzhledem k dosti promočenému terénu se soutěžilo jednokolově, a to tak, že muži se střídali na přeskáčku se ženami, které běhali na stejnou základnu, ale jiné terče.

Máme za sebou polovinu prázdnin a Lišovští se vydali na soutěž do Holubova. Páté kolo seriálu probíhalo na asfaltovém povrchu přímo před hasičskou zbrojnicí. Soutěž probíhala dvoukolově na nástřikové terče. Nejlepší čas z obou rozběhů rozhodoval o umístění v soutěži „O pohár starosty obce Holubov“. Součet časů rozhodl o umístění v Memoriálu Jana Vitka. Nádherný sluneční den přinesl našim týmům velmi hezké výsledky...

Skončili prázdniny a začal nový školní rok, Lišov v plné sestavě opět jel předvádět další výkony. Soutěž probíhala na asfaltě v Sedleci, kde byly po dlouhé době vidět rozběhy na sklopné terče. Za pěkného počasí se sešlo sedm družstev žen a čtrnáct týmů mužů. Jelikož soutěž v Kájově nebyla započítána do Jihočeské ligy z důvodu nepřízni počasí, běželo se zde dvoukolově. První kolo útoků bylo započítáváno do soutěže v Sedleci a druhé kolo bylo zpětně zapisováno do Kájovské soutěže. Nejlepší čas z obou kol byl vyhodnocen na konci soutěže.

Další krásná soutěž ve velmi příjemném prostředí se konala v Mydlovarech. Hojná účast na tomto klání vděčila asi hlavně díky pěknému počasí a také, že Šumavská liga zakončila sezónu. Sešlo se zde dvacet mužských týmů a šest ženských. Soutěž probíhala na trávě a na sklopné terče. Byly zde vidět, v obou kategoriích, velmi podařené a pěkné časy.

Máme za sebou předposlední soutěž, která nám pěkně zamíchala pořadím. Tato soutěž se tradičně běhá na náměstí po asfaltě, kde letos byla opravdu hojná účast. Ani špatné počasí nebránilo velmi hezkým výsledkům. Toto klání mělo hned dvě zajímavosti oproti všem předchozím soutěžím. Probíhalo večer jenom pod večerním osvětlením a ještě netradičně začínaly rozběhy ženy. Z této povedené soutěže Lišovští přivezli cenné body a mnoho krásných cen.

Poslední soutěž této sezóny se konala premiérově ve Chmelné. Sjelo se zde celkem osmnáct týmů a běželo se na nástřikové terče. Kategorie muži proběhla dvoukolově a ženská kategorie se odběhla jenom jedním kolem z důvodu technické závady na časomíře.