Jihočeská liga po čtyřech letech zavítala na soutěž do Todně. Lišov tady naposledy bojoval se soupeři v roce 2004. Na toto zápolení přijelo celkem dvacet jedna mančaftů, z toho naše čtyři družstva. Zlatíčka a Lišov C měla na této soutěži absolutní premiéru. Soutěž probíhala na trávě na nástřikové terče. Terén byl lehce mokrý od startovní čáry mírně z kopce až k terčům. Počasí bohužel pořadatelům tento den nepřálo. Deštivé počasí nás trápilo skoro celou soutěž, ale připravené zázemí nedovolilo, abychom zmokli. Pěkně ohodnocená soutěž hodnotnými a hojnými cenami skončila vítězstvím a bronzovou pozicí našich žen.

První ročník Jihočeské hasičské ligy se konal nedaleko Prachatic a to ve vesničce Žernovice. Pořadatelé mají zkušenosti s pořádáním Šumavské hasičské ligy, a tak bylo vidět i parádní zázemí. Počasí nás sice trochu trápilo, ale naštěstí jen chvilku poprchávalo. Nová neznámá trať nám v neděli ukázala mnoho vyrovnaných a hezkých výkonů. Soutěžilo se na trávě na sklopné terče z mírného kopečka.

Druhý týden v červnu nám nabídl další víkendovou smršť požárních útoků. První soutěž v sobotu jsme zavítali do malinké vesničky nedaleko Kleťi a to do Třísova. Hojný počet, sedmnácti chlapů a jedenácti žen, ukázal mnoho vyrovnaných a vydařených výkonů na nástřikové terče. Naše všechna čtyři družstva, tento den, dokázala vybojovat dohromady čtyřicet devět bodů z možných padesáti pěti.

Jihočeská hasičská liga poprvé pořádala soutěž v neděli a to na naší domácí půdě. Prostředí je pro nás velmi známé a pro sotěžící příjemné. Soutěží se na travnatém povrchu a pod základnou je vydlážděna zámková dlažba. Počasí nám vyšlo a to přilákalo rekordní počet mančaftů. Sjelo se dvacet devět mužských a jedenáct ženských soutěžních družstev. Tradiční dvě kategorie na úzké a široké hadice byly ohodnoceny hojnými cenami. Skvěle připravená soutěž byla zakončená i pěknými výsledky.

Jaro je za námi, léto se blíží a Jihočeská liga má za sebou první víkendové klání. Na první zahajovací soutěž jsme se vydaly v sobotu do Chmelné. Malá vesnička a krásné počasí mohlo přivítat na této soutěži dvanáct mužských a pět ženských družstev z toho v každé kategorii byl dvakrát Lišov. Pořadatel si přál a rada to povolila, aby se soutěž pořádala jednokolově. Asfaltový povrch a nástřikové terče z Českého Krumlova v sobotu prověřily jarní přípravu všech zúčastněných družstev.