Požár kůlny Hvozdec

V pátečních nočních hodinách 2:51 nás vzbudila SMS a automatické volání k požáru nízké budovy ve Hvozdci.

Vyjely dvě cisterny MAN a Tatra 815-7. Na místo jsme dorazili v 3:07 jako první. Hořela dřevěná kůlna o rozměrech cca 4x20 metrů plným plamenem a vedle ní hořela stěna druhé dřevěné kůlny. Zásah byl veden v dýchací technice. Byl nasazen jeden vysokotlaký proud a jeden proud "C" a okamžitě lokalizován požár druhé kůlny, aby se zachránila, což se rychle podařilo.

Mezitím bylo nataženo druhé vedení "C" proudu z druhé strany. Průzkumem bylo zjištěno, že ačkoliv plameny šlehaly směrem k rodinnému domu, ten zasažen nebyl. Druhý proud hasil z této strany od domu.

Na místo dorazily posily z HZS České Budějovice a chvilku na to i jednotky z Ledenic a Borovan. Díky tomu jsme přeskupili síly i vzhledem k dýchací technice. Kůlna byla postupně hašena, pečlivě vyskládané dřevo muselo být částečně vyházeno ven a vše důkladně prolito vodou. Asi po dvou hodinách velitel zásahu hašení ukončil s tím, že majitel měl držet dohled, jestli se někde v uskladněném dřevu (bylo ho opravdu hodně) nenachází ještě nějaké ohnisko.

Tímto bych chtěl za celou jednotku i všechny hasičské kamarády pogratulovat Dorďovi, který se těsně předtím vrátil po náročném dni a noci z porodnice. Máme dalšího malého a zdravého hasiče.

Velitel za JSDHO Lišov: Tomáš

Strojníci a ostatní zasahující hasiči:​ Mates, Fanďák, Strny, Dorďa, Jirka, Jára