Požáry a technické zásahy 2007

Přečtěte si výčet nejdůležitějších a největších požárů a technických výjezdů v roce 2007.

V 13:56 hod. jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Lišov vyjela po předchozím ohlášení majitele firmy do objektu dřevozpracujícího závodu v Sosní ulici č. p. 824 k podezření na žhnoucí piliny uvnitř sila. Hasiči vysypali piliny ze sila a to následně ochladili.

Ve 20:52.hod. jednotka sboru dobrovolných hasičů Lišov byla vyslána na požár bagru v obci Horní Slověnice, dále byla vyslána jednotka z PS Třeboň. Jednotka na místě provedla lokalizaci a následně likvidaci požáru. Hasičům se podařilo zabránit v rozšíření požáru na okoloní budovy a částečně zachránít bagr.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Lišov vyjela v 20:52hod. k požáru kontejneru do Horních Slověnic. Jednotka požár zlikvidovala vysokotlakým proudem a vrátila se na základnu.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Lišov byla vyslána k povodňové situaci v 18:40. Byly zaplaveny sklepy místního podniku. Hrozilo nebezpečí poškození strojů a znehodnocení uskladněného materiálu. Jednotka provedla odčerpání vody ze sklepů, zároveň pročištění kanalizace a další protizáplavová opatření.

Dopravní nehoda s nutností vyproštění osob byla ohlášena v 15:42 hodin v obci Horní Slověnice. Na místo byla vyslána jednotka sboru dobrovolných hasičů Lišov a profesionální jednotka České Budějovice. V době příjezdu profesionálů byla již na místě jednotka dobrovolných hasičů obce Lišov, která pomáhala ZZS s předlékařskou péčí. Hasiči vyprostili z havarovaného osobního automobilu spolujezdce, řidič byl již v péči ZZS. Dále bylo provedeno odpojení akumulátoru a prvotní sanace vozovky od vyteklých provozních tekutin. Poté se profesionální hasiči vrátili na základnu a dobrovolní provedli závěrečný úklid komunikace a naložení havarovaného vozu na odtahovou službu. Spolujezdec byl neprodleně transportován do nemocnice vrtulníkem zdravotnické záchrané služby.

V 23:09 hodin došlo k požáru strniště na sklizeném poli o rozsahu cca 25 x 35 metrů mezi obcemi Zvíkov a Hvozdec. Jednotka profesionálů z CPS České Budějovice po příjezdu zjistila, že požár je již lokalizován a téměř zlikvidován jednotkou dobrovolných hasičů obce Lišov, a tak se bez zásahu vrátila na základnu. Na místě byla přítomna Policie ČR a vyšetřovatel HZS.

K požáru skládky odpadu společnosti A. S. A. byla v 9:35 hodin vyslána jednotka JSDH obce Lišov. Požár byl naštěstí pouze povrchový na ploše cca 5 x 5 metrů, nebyl dále došetřován.

Uhašení stromu ve Větrné  ulici v Lišově v 19:38 hod. provedla jednotka sboru dobrovolných hasičů Lišov.

V 17 hodin 25 minut byla jednotka sboru dobrovolných hasičů Lišov povolána k požáru odpadu a pole za garážemi u hřiště v Lišově. Požár se rozkládal na rozloze cca 80X170 metrů. Na místě zasahovala jednotka sdh Lišov s cisternovými vozy TATRA, MAN A ŠKODA 706. Profesionální jednotka z CB zasahovala s vozem CAMIVA.  Jednotka požár v 17:40 lokalizovala. Následovala likvidace požáru a návrat na základnu.

Krátce před druhou hodinou ranní vyjely jednotky profesionálních hasičů (České Budějovice a Suché Vrbné) a dobrovolných hasičů obce Lišov k požáru skladu sena v Horních Slověnicích. Při příjezdu jednotek na místo byl objekt zasažen požárem v celém rozsahu, následně se jej hasičům podařilo lokalizovat ve 3:34 hodin, hasičům se podařilo zabránit rozšíření na vedlejší zemědělskou budovu (kravín). Požár objektu o rozměrech 15×30 m hasičské jednotky kontrolují a pokračují na jeho likvidaci po celý další den – požárem byla způsobena škoda ve výši 260 tis. Kč, příčina jeho vzniku je v šetření.