Přečtete si krátké záznamy o všech výjezdech JSDHO Lišov za rok 2010.

V půl čtvrté ráno jednotka SDH Lišov vyjížděla s vozem MAN na technický zásah u Hlincovy Hory. Přes vozovku byl zavěšen strom a hrozil jeho pád na podjíždějící auta.

V 19:35 vyjela jednotka SDH Lišov k požáru balíku sena u rodinného domu ve Vlkovicích, kde hrozilo nebezpečí, že se oheň rozšíří  na přilehlý dřevník a následně i rodinný dům. Oheň vznikl uložením nevyhaslého popela z kamen do plastové nádoby, od které chytlo seno. Při příjezdu jednotky na místo zásahu byl již požár pod kontrolou místní jednotky SDH Vlkovice.  Zásah byl pro poslední jednotku ukončen v 20:29 hodin.

V obci Hrůtov shořela v noci ze soboty na neděli střecha obytné části domu a stodola včetně uskladněného sena. K zásahu byly ve 2:56 hodin vyslány dvě cisterny z centrální stanice České Budějovice a všechny tři cisterny jednotky SDH Lišov - TATRA 815, MAN a po dlouhé době i LIAZ 706, které říkáme díky jejímu požehnanému věku Bába. Jako první se na místo dostavila jednotka SDH Lišov. V době příjezdu hasičů na místo události byly střechy obou objektů zcela zasaženy požárem. Hasiči provedli průzkum domů a zjistili, že se uvnitř nikdo nenachází, takže byla odvolána záchranná služba. Většina zásahu byla prováděna v dýchací technice.

V 9:27 vyjela jednotka SDH Lišov k požáru nákladního vozidla Tatra 815 určeného na převážení fekálií. Příčinou vzniku požáru byla technická závada. K zásahu operační středisko vyslalo také profesionální jednotku z centrální stanice České Budějovice. Požár zasáhl kabinu vozu, řidič požár uhasil pomocí práškového hasicího přístroje. Hasiči provedli dohašení žhnoucí hlukové izolace pomocí vysokotlakého proudu. Vyšetřovatel stanovil výši škody na 10.000 Kč, hodnota uchráněného majetku byla odhadnuta na 50.000 Kč.

V 16:45 vyjela jednotka HZS stanice Třeboň s technikou CAS 15 a CAS 32 – Tatra 815, dále jednotka SDH Lomnice nad Lužnicí s technikou CAS 32 - Tatra 815 jednotka SDH Lišov s technikou CAS 16 - MAN do obce Třeboň, ulice Lesní, k požáru sklepa rodinného domu. Předběžně vyčíslená škoda je ve výši 200.000 Kč, uchráněné hodnoty 1.500.000 Kč.  Návrat poslední jednotky byl v 18:15 večer.

Tři jednotky hasičů byly o sobotní noci v 0:45 hodin vyslány k ohlášenému požáru stavení do obce Zvíkov. K zásahu vyjely dvě cisterny a výšková technika ze stanice České Budějovice, osádky dvou cisteren JSDHO Lišov a jeden vůz požární techniky z jednotky SDH obce Zvíkov.

V 19:02 vyjely dvě cisterny ze stanice HZS České Budějovice a dvě z jednotky SDH Lišov k požáru v areálu zemědělského družstva v Lišově. Na místě se ukázalo, že se jedná o planý poplach a nenahlášené pálení.

V 16:36 byl vyhlášen poplach na únik nebezpečných látek. Ve Větrné ulici v Lišově likvidovala dobrovolná jednotka obce Lišov únik provozních látek z havarovaného osobního automobilu. Hasiči nejprve vůz zajistili proti dalšímu úniku a poté pomocí sorbentu vyčistili vozovku. Vozidlo odstranili z komunikace.