Požáry a technické zásahy 2013

Přečtěte si výčet nejdůležitějších a největších požárů a technických výjezdů,  které měla jednotka v roce 2013.

Jednotka vyjela v 9:33 k padlému stromu přes silnici č.146 za obcí Levín u odbočky na Hrůtov, po příjezdu na místo jednotka odstranila strom padlý do poloviny silnice a vrátila se zpět na základnu.

V 18:23 vyjela jednotka SDH Lišov k požáru u nonstopu cotton. Požár dřevěného odpadu za budovou baru na ploše  cca 1.5m x 1,5m. Před příjezdem jednotky, prováděla hasební práce  hlídka Policie ČR pomocí vědra s vodou. Jednotka provedla lokalizaci požářiště, ochlazení a prolití okolního travního porostu. Návrat na základnu 18:47 hod

V 17:18 vyjela jednotka SDH Lišov na únik nebezpečných látek do Hůrek. Jednalo se o únik ropných produktů z dešťové kanalizace do hůreckého potoka.

V 10:15 vyjela jednotka SDH Lišov k mimořádné události, v oblasti policejního areálu Slabec došlo ke střelbě, hlášeno mnoho zraněných, dokonce nějací mrtví. Naštěstí šlo jen o cvičení. Cvičení bylo ovšem dokonale připraveno, předstíraná zranění vypadala jako opravdová, všude mnoho krve, povyk a křik. Naše jednotka pomáhala záchranné službě s evakuací těžce zraněných osob. Více o cvičení, viz níže od tiskového mluvčí policie ČR.

V 13:53 vyjela jednotka SDH Lišov k požáru automobilu. Technická závada na výfukovém potrubí byla příčinou vzniku požáru osobního automobilu značky Opel Meriva, který hořel na tř. 5. května v Lišově u Horního rybníka. Požár uhasili pomocí jednoduchých hasebních prostředků kolemjdoucí občané. Naše jednotak zajistila řízení provozu na komunikaci a kontrolu řádného uhašení. Vzniká škoda činí Kč 2 000,-.

V 14:43 vyjela jednotka SDH Lišov k požáru automobilu. Technická závada byla příčinou vzniku požáru osobního automobilu značky Fiat Scudo zaparkovaného v autobazaru u obce Jivno. Požár, který zasáhnul především motorovou část vozu, uhasila pomocí vysokotlakých proudů profesionální jednotka ze stanice České Budějovice. Na místo zásahu se dostavila také jednotka SDH obce Lišov. Zasahující hasiči požár zlikvidovali v 15:17 hodin. Vzniklou škodu vyšetřovatel HZS stanovil na Kč 250 000,-, hodnota uchráněného majetku je nulová.

Poděkování ředitele Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje jednotce sboru dobrovolných hasičů Lišov. Více ZDE

V 19:01 vyjela jednotka k čištění studně po povodni. Studnu jsme vysáli kalovým čerpadlem a propláchli jedním proudem C. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu

Neděle 2. června

V 00:17 byl vyhlášen poplach jednotce SDH Lišov. Po příjezdu na místo události jednotka započala s odčerpáváním zatopených prostorů v objektu v Luční ulici, poté se na výzvu operačního důstojníka přesunula na další zatopené objekty a postupně se odčerpávalo v objektech v těchto ulicích: Na Benátkách, Třída 5.května, následně se část jednotky přesunula do Velechvína a druhá část do Hůrek, kde jsme odčerpali zatopené prostory. Při čerpání byla použita technika MAN CAS 16, a VW transporter. V ranních hodinách po provedené údržbě techniky zhruba v 7:00 jsme se odebrali ke krátkému spánku.

Ve 20:10 vyjela jednotka SDH Lišov k vyplavenému panelovému domu. Ve čtvrtém patře panelového domu v Lišově vytekla topná voda z topení. Po příjezdu jednotky na místo události se ve 4 patře nacházelo kolem 4-8 cm vody. Jednotka kýblováním a lopatováním dostala vodu přes balokón co nejrychleji ven z objektu, aby co nejvíce snížila škody v nižších podlažích. Poté jsme se vrátily zpět na základnu.