Požáry a technické zásahy 2016

Přečtěte si výčet nejdůležitějších a největších požárů a technických zásahů, ke kterým naše jednotka v Lišově letošní rok dosud vyjela.

V 19:19 vyjela jednotka SDH Lišov do místní části Kolný k úvízlé ovečce v močálu. Ovečku jsme úspěšně vyprostili a vypustili zpět na pastvinu.

Během pátečního odpoledne 9. září 2016, kdy část jednotky už připravovala na náměstí stan na Lišovské slavnosti, byl v před půl šestou odpoledne vyhlášen poplach k požáru osobního vozu. Jednotka vyjela velice rychle.

Cisternu starou více než čtvrt století, se kterou vyjíždějí k zásahům dobrovolní hasiči v Lišově, nahradí nová cisternová automobilová stříkačka. Město Lišov zakoupí moderní zásahové vozidlo v hodnotě 7,5 milionů díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

Jednotka SDH Lišov vyjela ve středu 10. srpna 2016 k ohlášenému požáru skladu sena ve Smržově s oběma vozy MAN i Tatra 815.

K požáru balíků slámy v Dolní ulici byla povolána jednotka z Lišova dne 20. července ve 14:48 odpoledne.

Navečer 30. června nám byl vyhlášen poplach k požáru chaty na smržovské straně rybníku Dvořiště.

Čtyři jednotky hasičů vyjely ve čtvrtek 28. dubna přibližně ve 13:20  k ohlášenému požáru dílny do Čechovy ulice v Lišově. Vyjely oba zásahové vozy MAN i Tatra 815 se sníženou osádkou.

V 0:11 vyjela jednotka k požáru sazí v komíně v Souběžné ulici v Lišově. Proveden průzkum, spolu s Hzs CB vybrán vybírací otvor komína.

V 18:51 vyjela jednotka SDH Lišov k opětovnému zahoření hnoje mezi Lišovem a Sosním. Současně vyjela i jednotka HZS Suché Vrbné s vozem CAS 32 Tatra 815. Na místě dohořívaly nebo doutnaly místa na poli na ploše 20x60 metrů z rozvezené haldy z předchozího dne.

V 18:01 vyjela jednotka SDH Lišov s vozem MAN k požáru haldy rašeliny na poli mezi Lišovem a Sosní. Po průzkumu bylo od místních zemědělců zjištěno, že se jedná o haldu slepičince smíchaného se slámou, která zahořela.