Zásahová činnost 2017

Zásahová jednotka Lišov v roce 2017 měla celkem 33 výjezdů, což je oproti předchozím létům nárůst o 50%, z toho 14 požárů, 14 technických pomocí, z nichž dvě byly záchrana osoby a jedna záchrana zvířete, dvě dopravní nehody a dva plané poplachy. Jednotka strávila na zásazích 235 hodin a po úterních hasičácích přibližně 1200 hodin. Do naší jednotky letos přibyli tři noví členové Tonda Vondrák, Petr Hanzal a Honza Herda ml. V prosinci pět členů absolvovalo kurz nositele dýchací techniky. Jen připomínám, že to všichni dělají zdarma bez nároku na odměnu.

Nastaly Vánoce, kdy si všichni nadělují dárky. A tak i nám město Lišov nadělilo dárek v podobě nádherné zbrusu nové Tatry Force 815-7. A nebylo lepšího okamžiku k ukázání této krásky všem občanům města než na městské vánoční slavnosti v sobotu 2. prosince. Při té příležitosti pan faráž požehnal nám i novému vozu. Fotky z této akce a hlavně článek od Honzy, jenž Tatru pro nás vyběhal, najdete níže.

Naše jednotka v listopadu uskutečnila školení zaměřené na povodně vedené Radkem Suchanem z HZS České Budějovice. Vyzkoušeli jsme si pytlování za pomoci pytlovačky z přistaveného kontejneru na korbě nákladního automobilu služeb města. Probrali jsme problematiku rozvodněných řek, evakuaci obyvatel a případné možnosti našeho nasazení v Českých Budějovicích, Lišově a okolí.