Zásahy - starší historie

V této kategorii si můžete přečíst krátké záznamy o starších požárech a technických výjezdech.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Lišov byla 11.11.2006 k požáru statku ve Vlkovicích. V objektu se nacházela zvířata.

Požár skládky odpadu v Lišově likvidovaly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů od odpoledních hodin soboty 16. září do středy 20. řína 2006. Ve dnech 16. až 21. září 2006 došlo k rozsáhlému požáru skládky v katastrálním území města Lišov. Zásah si vyžádal nasazení devíti jednotek požární ochrany, vzhledem k potřebě nasazení těžké ženijní techniky byl k zásahu povolán i 153. záchranný prapor Armády ČR Jindřichův Hradec. Zásah ztěžovalo zejména nekontrolovatelné šíření ohně uvnitř tělesa skládky.

Jednalo se již o druhý rozsáhlý požár této skládky v posledních třech letech, v roce 2003 zde hořela vrstva odpadů z povodní roku 2002.