Berounka 2024 - informace a přihlášky

aktualizováno 13.6. viz dole

Vodácká expedice Berounka 2024

pátek 21. - úterý 25. června 2024


Ahóóój vodáci!!!

Tak schválně, komu z vás se chce poslední týden v červnu do školy?! Venku bývá krásně, teplo, láká to k vodě ... a vy musíte sedět v lavici a čumět na telku, protože se už stejně nevyučuje. Kdo je ale v oddíle u hasičů, ten se nikdy nenudí, protože pravidelně vyrážíme na pět dní splouvat řeku. A tentokrát pro vás pořádáme s Jardou a Mošnym zase EXPEDICI.

Splouvání řeky na konci června organizujeme už 19 let a za tu dobu drželo pádla opravdu ohromné množství dětí. Někteří z nich už jsou dnes dospěláci, případně mají vlastní děti. A nikdo z nich neřekne: "Jeli jsme 10x Vltavu na raftech." Ale každý se chlubí, ze s námi sjel Vltavu, Ohři, Lužnici, Sázavu, Otavu a ti štastnější i Dunajec, Hron a Černý Váh na Slovensku. Takže k tomu letos přidáváme řeku, kterou jsme ještě nikdy nejeli - Berounku.

Itinerář cesty budeme teprve dávat dohromady ve spolupráci s vodáckou půjčovnou Vydra, která nám bude zajišťovat i dohled na samotné řece. Pojede se na kánoích, protože Berounka se na raftech jet nedá. Proplouvá nádhernou krajinou Křivokládska či Karlštejnska, ale je neuvěřitelně líná. Rodiče nemusí mít strach, s malými dětmi jede vždy dospělý vedoucí či instruktor, starší žáci už jezdí většinou sami. Rozdělení do kánoí řešíme až těsně před odjezdem a nemá cenu si ho nějak dopředu domlouvat s vedoucími družstev. Děti jsou neustále pod dohledem, splouvá se zásadně v plovacích vestách. Jenom pro informaci, můj Vojta se díky tomu naučil řídit kánoi už v devíti letech a dnes nemám strach ho pustit na vodu samotného.

Cena akce je 2.500 Kč / osobu, zbytek doplácí náš sbor z výdělku ze šrotu. V ceně je doprava, vypůjčení vybavení, zajištění společnosti Vydra na vodě, ubytování v kempech i jídlo (snídaně v kempu, svačiny na cestu, teplá večeře).

Termín přihlášek a zaplacení je 31. května 2024. Přihlášky odevzdávejte vedoucím dětského oddílu SDH Lišov. V případě úrazu či závažné nemoci vrátíme poměrnou část - záleží na termínu zrušení. O expediční vodu bývá velký zájem a počet lidí je limitován na dvě káry s kánoemi, víc prostě neuvezeme. Kdo se dřív přihlásí, ten jede. Info pro dospěláky SDH Lišov - přihlášení se u Monči.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás kdykoliv obraťte (telefony jsou v příloze), informace budeme postupně upřesňovat v tomto článku (budu je přikládat vždy níže). Přikládám rovnou doporučený seznam vybavení a přihlášku.

Za celou partu vedoucích SDH Lišov se těší Tomáš.

Aktualizováno 13. června 2024

Ahoj kamarádi,

s Jardou a "tetou" Danou jsme udělali průzkum kempů a musím vám říct, že Berounka je moc pěkná řeka s krásnými kempy. Máme se na co těšit. Dolů přiložím nějaké fotky, abyste se měli na co těšit.

Kempy a trasa:

1. Kemp U Dolanského mostu - Chrást (nedaleko Plzně) - jediný dlouhý přejezd

2. Kemp Kobylka - Liblín

3. Kemp U Mloka - Třímany

4. Tábořiště Ahoj - Skryje

výstupní stanice nejspíš Roztoky

Zde je seznam aktuálně přihlášených účastníků expedice:

Děti: Míša a Eliška B., Nela B, Jarda Filipů, Míša H., Pája vod Čmeláků, Adélka, Nella J., Šimon, Kačka K. (ta nechybí nikdy nikde), Doubravka, Vojta, Lucka T., Vašek a Kristýnka, Vorlík, Denis, Jarda J., Lukášek + Šárinka, Ondra P., Emily, Arpy

Instruktoři a dospěláci: Mája, Marv + Maruška, Renatka, Jarda, Mošny, Martina, Monča, já + Renča, Strny, Klomfík, Kiki, Nika, Véra, Kuba, Plešoun, Terka, Anťák, Siky + Zuzka.

Jede celkem 41 lidí na vodě + instruktoři Vydry.

Povinný sraz všech je ve čtvrtek 20.6. v 18:00 u hasičárny, kde se bude rovnou rozdělovat vybavení - pádla a vesty, možná už i posádky.