Tábor Kočvarův mlýn 2021

Hádej co, hádej kdy

aneb Tábor plný překvapení

Letní tábor Kočvarův mlýn 2021

neděle 15. - 22. srpna

Plešounův vodní den začal stylově už v Lišově - pořádným slejvákem. Naložili jsme věci do Crafteru, naskákali do autobusu, naposledy zamávali rodičům, uronili poslední slzu ... a hurá vstříc dobrodružství.

Nejprve jsme se všichni ubytovali ve stanech a dali si oběd. Pak následovala rozdělovací hra s názvy různých ryb. Největší atrakcí pak byly závody v překonávání našeho průzračného rybníčku na vorech, které vymyslel a sestrojil Plešoun, a které pak musel Tonda s Michalem opravovat. Dvě družstva zůstala v táboře a závodila s ploutvemi a potápěčskými brýlemi v donášení vody. Poslední hrou spíše pro pobavení bylo polévání vedoucích jenom za pomoci sluchu. Někteří se v tom fakt vyžívali. Pak jsme pověsili vlajku, aby bylo co hlídat. 

Pondělní program měl na starosti Michal s Tondou. Hned poránu uspořádali zapálení olympijských pochodní (co si budem povídat, s tím by Usain Bolt běžet nechtěl) a komu to nechcíplo hned na začátku, tomu to zhaslo během běhu. Nicméně olympijský oheň se nakonec podařilo zapálit a hned po snídani (výborná vajíčková pomazánka) se začalo soutěžit.

Uprostřed tábora byla atletická dráha, kde se pořádaly všemožné druhy běhu, skákání a jiné útrpné metody. Po svačině pak došlo k fotbalovému zápasu, během něhož jste museli dát gól skrz pidi-lavičku - téměř nikdo ale gól nedal, bylo fakt těžké to prostřelit. Druhá dvě družstva mezitím soutěžila v přehazované, což je obdoba volejbalu, ovšem míč se chytá a háže dál, aby si zahráli i ti nejmenší. K obědu jsme měli zeleninovou polévku s kapáním a pak výbornou vepřovou se zelím a knedlíkem. O poledňáku si každý dělal, co chtěl, kluci chytali ryby, holky si malovaly, Dáša trénovala na kytaru a já chrupkal.

Odpoledne se zkazilo počasí a začalo pršet. Velké bouřky se nám naštěstí vyhýbaly, ale přesto jsme museli zalézt do Krmelce. Tam jsme hráli Lidské pexeso. To je prča, každého to baví a výborně si vedl zejména Míša.

Po svačině bylo připraveno mnoho různých sportovních disciplín jako střelba z luku, ze vzduchovky, házení granátem, ping-pong, skákání přes švihadlo, házení frisbee, badminton či petangue. Tradičně nejlepší fotky a nejhorší výsledky byly na střelbě z luku, když si pozorně prostudujete např. fotky Renky, Nely či Kačenky, pochopíte. Nela vůbec - měla zavázanou ruku, aby zaujala porotu. S ohledem na následující dny bych ji rovnou prohlásil "vohráblo tábora". Navečer jsme ještě uspořádali soutěž v házení žabek na rybníce. Ač to vypadá jednoduše, téměř všichni jsme pohořeli. 

Nejsem si úplně jistý, ale myslím, že jsme den zakončili malým táborákem, protože už nepršelo, ale nebylo to nic velkého, přesto nám holky zahrály na kytaru. No a když se všichni rozešli na kutě a my měli připravený program na další den, dokázal nám Siky, že hlavolamy pro nejmenší děti jsou mnohem složitější, než se zdají. Zatímco Lukášek ho prý zvládá za 35 vteřin, Vencovi trval cca 5 minut. Ale takových expertů bylo víc.

Třetí táborový den byl ve znamení pohádek a pod taktovkou Dáši. Budíček byl zpívací a hned nato následovala sbírací hra. I když to vypadalo, že bude pršet, vysvitlo sluníčko. Po snídani měl na program na starost Strny - jak jinak, než v soutěži o lovení zlaté rybky. Jako první vytáhl kapříka Šimon, pak se přidali další. Holky to moc nebavilo, ale vyzkoušela si to většina. Mezitím probíhala i příprava zvířecích masek na další program. Před obědem jsme ještě stihli hru na Popelku, kdy se musela přenášet v papírové lodičce, kterou si každý sestavil, a následně třídit hráč, čočka a cuketa. Dobře, cuketa ne, zkouším jen vaší pozornost.

K obědu jsme měli kuřecí vývar s knedlíčky a vepřový plátek na paprice s rýží. Po poledňáku následovala hra, jejímž úkolem bylo vyřešit tajnou zprávu a splnit úkol. Po svačině pak byla hádací hra s písničkami, Dáša hrála písničky a úkolem bylo napsat přesný název písně a pohádky, ze které byla.

Při nástupu v maskách byly všem rozdány povolávací rozkazy, které jasně ukazovaly na námět dalšího dne. No a večer vypukl karneval v maskách, které si děti sami namalovaly. Vedoucí se převlekli také do masek, jen Tonda se zapomněl v montérkách. Až pak nám vysvětlil, že je to z pohádkové písně Hlupáku, najdu tě. Diskotéka a drobné hry a soutěže pak probíhaly až do pozdních večerních hodin.