Peklo v hasičárně 2018

Každý rok se na jeden den promění naše hasičárna v takové malé peklo. Nevěříte?

Je to jednoduché. Hříšníků se v klubovně vždycky pár najde. Je sice pravdou, že v tento den chodí na schůzku tak polovina oddílu, ta druhá drkotá zubama doma a rodičům vyprávějí pohádky o bolavém bříšku. Ale ti co přijdou, to jsou opravdu bouráci a hrdinové a my si jich vážíme. Každý z nich se musí vydat sám dolů do pekla a předstoupit před čerty. Nejstrašnější z nich je starý Lucifer, ale ten je spravedlivý a nakonec si nikoho v pekle nenechá, protože děti z našeho oddílu prostě nezlobí. Už jenom to, že přišly, je znamení toho, že mají svědomí čisté, a tak mohou postoupit dál k Mikulášovi a andělovi. Mikuláš si nejprve vyslechne nějakou krátkou písničku nebo básničku, podá si s hříšníkem ruku a obdaruje ho pořádnou nadílkou. 

Tradici s peklem v hasičárně držíme už od roku 2008. Dřív totiž chodil Mikuláš s čerty nahoru do klubovny, jenže jak nás přibývalo, tak už jsme se tam společně nevešli, děti z toho měli srandu a byl tam opravdu hrozný randál. A tak jsme tenkrát udělali změnu, a to jste měli koukat, jak byli všichni překvapení. My také, protože louče nalité petrolejem zakouřili celé garáže, všichni byli uzení jak klobásy. Ale i ti největší frajeři a frajerky nečekaně zmlkli, když se prodrali tmou a kouřem až k trůnu samotného Lucifera. Už tenkrát to mělo obrovský úspěch, a tak na to navazujeme každý rok. Jenže teď, když jsou garáže zbrusu nové, jsme museli peklo výrazně zmenšit, a tak bylo pouze ve věži, kam se vešli tři čerti a hříšník, víc už ani ťuk. I přesto to bylo moc pěkné.