Soutěž ve Štěpánovicích 8. srpna 2020

Jelikož se letos nekryl termín soutěže o pohár obce Štěpánovice s naším termínem na tábor, mohli jsme si jet zasoutěžit v plné síle - dvě družstva chlapů, jedny ženy, dvoje starší a dvoje mladší žáci. A občas se na tuhle soutěž také složí "old star team", tedy "stará dvojka". Ne jinak tomu bylo i letos.

Bylo nádherné horké počasí přesahující 30°C. Požární útok se běžel na dvě B hadice. Nejprve běhaly dospěláci s tím, že se střídali muži nad 35 let, ženy a muži. Až po nich šly na start děti. Vedle trati jezdil v poli pásový traktor a oral, celý den tam dělal kravál, brodil se v bahně, pak tam nakonec zapadl, a když se ho snažili (ke konci soutěže) vytáhnout jiným traktorem, tak málem ještě shořel ten, co ho tahal. Jenom jsme čekali, jestli bude mít Hanz s klukama výjezd či nikoliv.

Z Lišova začínali rovnou ti nejstarší, tedy stará dvojka, jíž jsem součástí. Věkovým průměrem jsme se pohybovali kolem 43-44 let, nevím to přesně. Nikdo moc nevěřil, že to doběhneme, hlavně já ne, každého totiž bolelo něco jiného, ale nakonec se nám podařilo napodruhé i odstartovat a s výsledným časem 20:25 jsme tuhle kategorii nakonec vyhráli.

Zabodovaly také Dražice za ženy, vyhrály svojí kategorii s časem 26:24. Dohromady se dala také naše chlapská jednička, ta běžela v normální kategorii Muži. Těm to tentokrát nevyšlo, prasklo jim béčko. Tuto kategorii vyhráli kluci ze Zvíkova. Nešťastně to dopadlo u kluků z Miletína, kde takový nevinný pád béčkaře u startovní čáry způsobil těžké zranění (pravděpodobně zlomený krček) a příjezd sanitky.

Naše dětská družstva tady excelovala. V mladších zazářil Lišov V., ti vyhráli s časem 17:95. Měli z toho ohromnou radost, protože dětí je přes léto vždycky málo, tak se složila dvě družstva dohromady - Hanzovo a Milanovo. Terky Lišov IV. opakoval pokus, ale druhý útok se také nepovedl.

Starší žáci pod vedením Dáši a Monči Lišov I. tam lupli čas 15:92 a suverénně vyhráli. Třetí pak skončili Vencovo Lišov II. s časem 17:51. Bylo jasno, z pěti kategorií vezeme čtyři první místa a jedno třetí. 

Soutěž byla sice trochu dlouhá, ale moc pěkná, pohodová a všichni jsme si to užili. Děkujeme štěpánovickým hasičům a hasičkám za skvělou organizaci a budeme se těšit zase někdy příště.

Fotky pro Vás nafotila Renatka a nově je poslal Mošny, většinu nafotila Martina.