Bleskové záplavy Lišov

Prudký liják ještě ani neodezněl a už byl jednotce vyhlášen poplach k technické pomoci spojené s bleskovými záplavami. A jak už to u povodní a záplav bývá, zasahovalo se hned na několika místech najednou. Jedním z nich byla čerpací stanice EuroOil, kde protékající voda zaplavovala plynovou čerpací stanici. Hasiči zde odkopali nánosy bahna, usměrnili tok mimo čerpací stanici a vyčistili kanalizaci.

Druhé družstvo zasahovalo v prostorách firmy Alfamedic, kde se voda prohlana ve výšce cca 20 cm celým objektem. Jednotka zde vynesla zasažené materiály do bezpečí, odčerpávala vodu a vyčistila kanalizaci. 

Postupně jednotka zasahovala ještě na sedmi místech, zejména na Třídě 5. května a Přívorce. Hasiči zde odčerpávali vodu ze sklepních prostor, odstraňovali nánosy bahna, čistili kanalizace a pomocí pytlů s pískem a nové pytlovačky odkláněli tok vody mimo budovy. Po celou dobu byl prováděn monitoring vodních toků.

Velitel zásahu a velitel druhého družstva: Dorek, Míra

Strojníci a ostatní zasahující hasiči:

Mates, Šusťa, Hanz, Venca N., Herďák, Plešoun, Fanďák, Tonda