Proběhl sběr železného šrotu 2024

Sběr železného šrotu v Lišově

sobota 13. dubna 2024


Vážení spoluobčané, přátelé, kamarádi, bratři a sestry.

V sobotu 13. dubna proběhl za nádherného a teplého počasí v Lišově a Levíně tradiční sběr železného šrotu a autobaterií. Letos toho bylo opravdu hodně, sbírali jsme až do pozdních hodin. Šrot se pak vyklápěl u hasičské zbrojnice, odkud si ho odvážela společnost Fast do Českých Budějovic k vážení a třídění. Celkem čtyři party našich členů sbíraly celé odpoledne staré železo po celém městě vč. zahrádkářských kolonií na Čánkově a u rybníku Čekal. Mezitím, co my čistili Lišov, naše holky a ženy uklízely hasičskou zbrojnici, což je také letitá tradice.

A opět jste nás mile překvapili. Nejenom tím, kolik toho letos bylo sebráno, ale také vaším skvělým přístupem. Mnoho z vás nechávala šrot v průjezdech, za plotem nebo jste je vyndavali až po obědě. Pro železo si rádi dojdeme i na zahradu, do dílen nebo vytaháme staré kotle ze sklepů (ten letošní v Nové ulici nám dal obzvláště zabrat - alespoň naší partě). Bohužel jsme měli letos také dvě zranění.

Díky vašemu přístupu nám letos nezmizelo z ulic tolik železa jako v minulých letech. Lišov totiž každý rok objíždí různé party již od pátku a sbírají, co se jim hodí.

A proto bychom vám všem chtěli moc poděkovat za projevenou ochotu věnovat nám staré železo všech podob. Z vybraných finančních prostředků je pak financována naše činnost - ať už sportovní, kulturní či pro fungování našeho dětského oddílu. 

Takže ještě jednou DĚKUJEME!!!

Vaši Hasiči Lišov