Požár popelnice Lišov

Pokud někdo ohlásí na linku 150 doutnající popelnici, je povinností hasičů to řešit. Stejně tomu tak bylo ve středu 18. dubna, kdy nám byl vyhlášen poplach k požáru a následně bylo OPISem doupřesněno, že se jedná pouze o doutnající popelnici. Nahlásil to zřejmě někdo z řidičů projíždějící Lišovem. Jednotka se ale sešla v hojném počtu šesti lidí, a tak jsme jeli v plném stavu. Nejprve jsme popelnici minuli, aniž jsme si kouře všimli, při návratu zpět jsme ji ale zahlédli a doutnání uhasili. Stačil by na to kýbl vody. Popelnice byla děravá a stará, škoda nulová. Je ale pravdou, že pokud by se doutnající popel dostal na skládku, mohl by z toho vzniknout požár, jaký jsme si tady v Lišově už párkrát zažili. A věřte, hasit hořící skládku, není žádná "chuťovka".

Velitel zásahu: Tomáš

Strojník a ostatní zasahující hasiči: Mates, Šusťa, Dorďa, Strny, Herďák