Školení pilařů na řezání z plošiny

Za odborného dohledu školitele z HZS ČB proběhlo v sobotu 16. března před prodejnou Koberce Strnad školení na řezání motorovou pilou z výškové plošiny pro naše pilaře.

Za tím účelem byla seřezána a následně poražena mohutná stará lípa. Tento překrásný strom byl bohužel silně napaden, při každém větším větru z něj padaly uschlé větve na chodník a parkoviště a hrozil úraz nebo škoda na majetku. Dendrolog potvrdil městu Lišov povolení k jeho poražení. Zbytek jednotky zajišťoval dohled, aby se nikomu cizímu nic nestalo a následně pomáhal s povalením mohutného kmene, kterému se k zemi opravdu nechtělo. Když se ho podařilo konečně bezpečně sejmout, bylo provedeno odklizení větví i kmene z chodníku. Služby města Lišov odvezly všechno dřevo v pondělí poté.

Pro naše pilaře, kteří se nebojí výšek, to byla úžasná zkušenost a moc si to chválili.