Požár balíků v přístřešku ve Slověnicích

V pondělí 9. září dopoledne se v Lišově opět rozhoukaly sirény. Byl vyhlášen poplach na požár nízké budovy ve Slověnicích. Vyjely cisterny MAN a Tatra 815-7 celkově se šesti hasiči.

Došlo k požáru dvou balíků slámy uvnitř dřevěného přístřešku. Hořely i podlážky přístřešku a ostatní uložený materiál jako palety, dřevo, popelnice apod. Na místě už zasahovali místní občané se zahradní hadicí a kýblem s vodou. Okamžitě byl natažen vysokotlaký proud, aby se zamezilo šíření požáru, druhým "C" proudem se požár lokalizoval. Po domluvě s Policií ČR domluvena věcná a osobní pomoc a s půjčeným manipulátorem se vyvezly balíky ven, aby se mohly rozhrabat a nechat vyhořet. Bohužel vedle hořícího přístřešku byla voliéry pro papouška, ten požár nepřežil. 

Velitel zásahu: Míra

Strojníci a ostatní zasahující hasiči:

Strny, Mates, Honza P., Plešoun, Herďák