Požár pole ve Slověnicích

V neděli 30. června 2019 v 10:47 byl vyhlášen lišovské jednotce poplach k požáru pole v obci Smržov. Na místo vyjely okamžitě cisterny MAN a Tatra 815-7. Starší Tatra 815 byla na místo povolána později k doplnění vody.

Nakonec hořelo hned za obcí Horní Slověnice u chatové oblasti zvané Malý Lišov. Od mašiny na shrabování slámy došlo k rychlému a rozsáhlému požáru, který se rychle šířil dolů z kopce k chatkám. Jako první dorazily na místo jednotky z HZS Třeboň a JSDHO Lomnice nad Lužnicí. Požár se podařilo naštěstí včas lokalizovat, takže neohrozil sousedící chatky. Zásahu se zúčastnila i jednotka hasičů ze Smržova. Škoda na zařízení byla vyčíslena na 1,3 mil. Kč.

Následně bylo provedeno důkladné prolití celého požářiště pomocí přední lišty a vodního děla, aby nedošlo k opakovanému vzplanutí. Zásah trval celkem hodinu a půl.

Velitel zásahu: Dorek

Strojníci a ostatní zasahující hasiči:

Fanďák, Šusťa, Henry, Strny, Tomáš, Plešoun, Míra, Herďák