Požár lesa Jivno

K požáru lesa v těžce přístupném terénu nedaleko obce Jivno vyjela naše  jednotka ve středu 23. března 2022 krátce po 15. hodině. Jednalo se o pálení, které uteklo vzhledem k obrovskému suchu, které v těchto dnech v lesích panuje. Jak se již stalo zvykem, k lesním požárům vyjíždí prioritně obě naše Tatry, neboť se jedná o velkokapacitní cisterny. Nejdále se dostala Tatra 815-7 pod vedením Strnyho, přesto muselo být nataháno dlouhé vedení až k požáru. Hasilo se pomocí dvou proudů "C". Opět se osvědčila naše nová termokamera, která skvěle odhaluje skrytá ohliska požáru, kterých si normálně nevšimnete.

Na místo dorazily posily s vozem VW Crafter, neboť hašení lesních požárů je dost vyčerpávající. Místo bylo důkladně prolito vodou a poté předáno majiteli k dohledu.

Velitel zásahu: Dorek

Osádka TATRA 815-7:​ Strny, Dorďa 

Osádka TATRA 815:​ Mates, Tomáš K., Fanďák

Osádka DA VW Crafter:​ Jirka V., Míra, Hanz