Požár zahradní chatky Lišov

Požár zahradní chatky v Lišově

pátek 12. ledna 2024

 

Těsně před devátou hodinou večer byl vyhlášen poplach k požáru zahradní chatky v Čechově ulici v Lišově, hned vedle panelového domu. Okamžitě vyjely cisterny MAN a Tatra 815-7, stará Tatra 815 přijížděla s mírným zpožděním.

Při příjezdu na místo byla chatka v plném plamenu a šlehaly z ní dokonce nazelenalé plameny. Dle svědků z panelového domu došlo k jakési ráně a chvilku nato hořela chatka celá najednou. Zásah byl veden v dýchací technice jedním vysokotlakým proudem a jedním proudem C. Kromě samotného hašení požáru se ochlazovala i boční strana panelového domu. Pomocí hooliganu jsme násilně vnikli do zahrady, abychom se k chatce dostali i z druhé strany. V tom okamžiku příjížděla také cisterna HZS České Budějovice. Za součinnosti majitelů byla v chatce nalezena propan-butanová lahev, vynešena a ochlazena na zahradě. Po lokalizaci následovalo dohašení. Místo bylo osvětleno přenosným osvětlovacím stožárem. Spolu s vyšetřovatelem příčin požáru pak probíhalo dlouhé prohledávání požářiště. Jelikož zde bylo velké podezření z úmyslného zapálení, přebrala si místo hlídka Policie ČR.

Velitel zásahu: Míra

Osádka MAN: Strny, Herďák, Tom K., Dorďa, Plešoun

Osádka Tatra 815-7: Jirka V., Tomáš, Siky, Kuba

Osádka Tatra 815: Honza P., Venca H., Jirka H.