Požár osobního vozu Renault v Lišově

Požár osobního auta Lišov

úterý 2. dubna 2024


Těsně před půl pátou odpolední byl jednotce vyhlášen poplach k požáru osobního vozidla v Čechově ulici v Lišově. Kouř ze spálených pneumatik byl cítit už na městě. Požár byl i pro část jednotky viditelný cestou ke zbrojnici. 

Jednotka vyjela do neuvěřitelných čtyř minut s vozy MAN a Tatra 815-7 ihned za sebou. Motorová část vozidla Renault byla v plném plamenu. Vozidlo bylo ihned zaklíněno proti posunu. Zásah byl veden v dýchací technice třemi proudy, přičemž vysokotlaký proud z Tatry sloužil pouze k ochlazování kontejneru s odpady a vedle stojícího vozidla. Požár se podařilo lokalizovat ještě před příjezdem jednotky profesionálních hasičů HZS České Budějovice. Dohašování probíhalo za pomoci naší termokamery.

K celému zásahu se pojí jedna hořko-sladká historka. Do zbrojnice se nás sjelo víc, než se vešlo do zasahujících cisteren, a tak tam někteří zůstali. Mezi nimi i Kuba, který se nechal přivézt ze hřiště, kde měl trénink. Jelikož je dnes komunikace mezi členy jednotky velmi rychlá a na místě byl i Dorďa, který požár natáčel, prohlíželi si zbylí kluci ve zbrojnici video hořícího auta, když tu Kuba vykřikne: "To je moje auto!" A bylo. Shořelo na padrť.

Velitel zásahu: Dorek

Osádka MAN: Mates, Herďák, Šusťa, Jirka H., Tom K.

Osádka Tatra 815-7: Jirka V., Tomáš, Jarda, Patrik