Peklo v hasičárně 2018

Každý rok se na jeden den promění naše hasičárna v takové malé peklo. Nevěříte?

Je to jednoduché. Hříšníků se v klubovně vždycky pár najde. Je sice pravdou, že v tento den chodí na schůzku tak polovina oddílu, ta druhá drkotá zubama doma a rodičům vyprávějí pohádky o bolavém bříšku. Ale ti co přijdou, to jsou opravdu bouráci a hrdinové a my si jich vážíme. Každý z nich se musí vydat sám dolů do pekla a předstoupit před čerty. Nejstrašnější z nich je starý Lucifer, ale ten je spravedlivý a nakonec si nikoho v pekle nenechá, protože děti z našeho oddílu prostě nezlobí. Už jenom to, že přišly, je znamení toho, že mají svědomí čisté, a tak mohou postoupit dál k Mikulášovi a andělovi. Mikuláš si nejprve vyslechne nějakou krátkou písničku nebo básničku, podá si s hříšníkem ruku a obdaruje ho pořádnou nadílkou. 

Tradici s peklem v hasičárně držíme už od roku 2008. Dřív totiž chodil Mikuláš s čerty nahoru do klubovny, jenže jak nás přibývalo, tak už jsme se tam společně nevešli, děti z toho měli srandu a byl tam opravdu hrozný randál. A tak jsme tenkrát udělali změnu, a to jste měli koukat, jak byli všichni překvapení. My také, protože louče nalité petrolejem zakouřili celé garáže, všichni byli uzení jak klobásy. Ale i ti největší frajeři a frajerky nečekaně zmlkli, když se prodrali tmou a kouřem až k trůnu samotného Lucifera. Už tenkrát to mělo obrovský úspěch, a tak na to navazujeme každý rok. Jenže teď, když jsou garáže zbrusu nové, jsme museli peklo výrazně zmenšit, a tak bylo pouze ve věži, kam se vešli tři čerti a hříšník, víc už ani ťuk. I přesto to bylo moc pěkné. 

Podobné články:

Filtrovat podle štítků:

Výlet na Pořešín
Předchozí

Výlet na Pořešín

Přidat recenzi
Přece se na státní svátek nebudeme válet doma, kdy...
Číst více
Hasičské Vánoce 2018
Další

Hasičské Vánoce 2018

Přidat recenzi
Vánoční čas je i v hasičárně spojen s rozdáváním d...
Číst více