Požár kůlny Velechvín

V neděli 23. února 2020 se všichni v naší jednotce připravovali na případný výjezd k popadaným stromům, neboť nad Českem řádila další (v pořadí třetí za sebou) větrná smršť. Proto nás překvapilo vyhlášení poplachu k požáru nízké budovy v obci Velechvín.

Jednotka vyjela s dvěma cisternami MAN a TATRA 815-7 a plnými osádkami. Na místě byl zjištěn požár zahradní kůlny za chatou o rozměrech 4x4 metry v plném rozsahu a požár plotu z tůjí na druhé straně směrem k poli. Zasahovalo se celkem třemi útočnými proudy a v dýchací technice. Ačkoliv foukal velmi silný vítr, jeho směr byl naštěstí nad pole a nikoliv do dalších zahrádek, takže nehrozilo jeho nekontrolované šíření. V průběhu hašení bylo v chatce objeveno několik kanystrů s chemikáliemi (ředidla, benzín) a prázdná bomba na propan-butan - naštěstí bez uzávěru. Na místo dorazila i jednotka profesionálních hasičů z ČB, velitel požářiště zkontroloval a jednotka ihned odjela zpátky na stanici.

Po dohašení bylo požářiště předáno majiteli a jednotka se vrátila zpět na základnu. V noci byly nad Lišovem velmi silné poryvy větru, naše jednotka měla ale naštěstí klid a k žádnému výjezdu už nedošlo. 

Velitel zásahu: Míra

Osádka MAN:​ Strny, Šusťa, Herďák, Henry, Fanďák 

Osádka TATRA 815-7:​ Mates, Siky, Honza P., Tomáš

Podobné články:

Filtrovat podle štítků:

Požár kůlny Hvozdec
Předchozí

Požár kůlny Hvozdec

Přidat recenzi
Požár kůlny plné dřeva likvidovala naše jednotka v...
Číst více
Požár lesa Horní Pohoř
Další

Požár lesa Horní Pohoř

Přidat recenzi
Ve čtvrtek 9. dubna 2020 byl vyhlášen poplach k po...
Číst více