Rafty Vltava 2023

Rafty Vltava

16. - 20. června 2023

Splouvání řek je naší tradiční předprázdninovou akcí. Letos tomu nebylo jinak. Opět jsme se vrátili na Vltavu. Víme sice, že je to strašná továrna na turisty, ale na druhou stranu je to prostě nejhezčí česká řeka. Když máte navíc objednané počasí, není co řešit. 

Z důvodu šílené cenové zkušenosti z loňska s kempem v Rožmberku jsme změnili ubytování. Začínali jsme přímo v kempu ve Vyšším Brodě. Tam nás sice ihned po příjezdu chytla šílená bouřka, která nám dokonce málem odnesla velký stan, ale pak se počasí srovnalo a udělali jsme i táborák. Druhý den nás zastihl déšt pouze na Herbertově, jinak už to byla pohádka. Spali jsme v kempu U Fíka, jenž patří také Inge, ale přístup vedoucího i ceny byly skvělé, otevřeně chválíme. Následoval kemp Spolí v Českém Krumlově a končili jsme tradičně ve Zlaté Koruně. Holky s Kubou a Plešounem si odskočili v neděli opět na krajské kolo do Prachatic. Jinak to byl čas plný vodních bitev, koupání, opalování a pohodičky. Je to určitě lepší, než sedět ve školních lavicích ty poslední nudné dny do prázdnin.

Prohlédněte si nádherné fotky od Mošnyho, jsou fakt parádní. Já letos fotil malinko, přiznávám, že jsem byl líný vytahovat foťák a Mošny měl navíc úderný a útočný raft, který dokázal všechny předjet a fotit i na jezech.