První pomoc v tělocvičně

První pomoc v tělocvičně

čtvrtek 14. prosince 2023


Tato schůzka se odehrávala ve školní tělocvičně a vedoucí si na ni připravili opravdu parádní a hlavně užitečný program. Děti si vyzkoušely první pomoc, což je téma, které by se mělo dělat pořád dokola i ve školách, nikdy nevíte, kdy to budete potřebovat. A jak známo: "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti."

Kromě teorie čekalo na mladé hasiči i hodně praktických úkolů jako nepřímá masáž srdce na figuríně, zavazování různých zranění, nouzové vytažení osoby z prostoru či z vody. Schůzka byla spojená i pro naše nejmenší benjamínky, kteří měli program mnohem jednodušší, ale také na stejné téma. Zachraňovali totiž svoje oblíbené plyšáky.

Prohlédněte si fotky od Toma, který jako jediný mi poctivě posílá vše, co kde u hasičů nafotí.