Lesní požár Velechvín

Celkem dvě a půl hodiny trvající zásah byl původně ohlášen jednotce jako monitoring pálení klestí. V té chvíli se jedná standardně o to dojet na místo a zkontrolovat, jestli je vše v pořádku, pálení někdo hlídá a nehrozí žádné nebezpečí nekotrolovaného rozšíření do okolí. Tento zásah se ovšem jaksi vymykal tomuto postupu.

Jednotka vyjela dvěma cisternami CAS 16 MAN a CAS 30 Tatra 815-7. Prvním problémem bylo špatné označení místa pálení, jednotka byla z operačního střediska poslána do lesů nalevo od Velechvína. Po dlouhém hledání a telefonování našeho velitele se nakonec podařilo určit správné místo na úplně druhé straně necelé 2 km odtud.

U pálení v době příjezdu nikdo nebyl. Na celkové ploše cca 30x60 metrů bylo nalezeno celkem devět hořících nebo žhavých ohnisek a hrozilo nebezpečí rozšíření. Všechna ohniska byla lokalizována a prolita celkem 9000 litry vody. Po celou dobu zásahu byl prováděn průzkum, jestli nehoří ještě někde něco jiného. V pět hodin odpoledne se jednotka vrátila zpět na základnu.

Velitel zásahu: Dorek

Strojníci a ostatní zasahující hasiči:

Šusťa, Mates, Plešoun, Fanďák, Míra