Požár ve Velechvínském polesí

Požár Velechvínské polesí

pátek 6. ledna 2023

Někdo vypaloval na okraji Velechvínského polesí bez nahlášení různý bordel - od větví, přes autosedačku, kola, dráty aj., vypadalo to na rozebrané části auta. Nikdo u ohnišť však nebyl a evidentně odjel, což mohlo skončit pořádným lesním požárem, protože nikde neležel sníh a foukal silný vítr.

Vyjeli jsme s dvěma cisternami v plné sestavě deseti hasičů, z ČB nikdo nejel. Skrz rozježděnou lesní cestu jsme poslali pouze vůz MAN, Tatra zůstala na hlavní silnici. Napočítali jsme asi deset ohnišť dost daleko od sebe, některé v plném plameni. Ve husté smrčině jsme pak našli kanystry s hořlavinou. Na uhašení jsme vypotřebovali celou nádrž z MANa. Opět jsme ocenili práci s termokamerou, protože se nám díky ní podařilo nacházet další ohniště, která nebyla jinak vidět. Zásah trval asi hodinu.

velitel zásahu: Dorek

osádka MAN: Mates, Šusťa, Tomáš K., Jarda, Fanďák

osádka TATRA 815-7: Strny, Tomáš, Dorďa, Herďák