Požár stropu Lišov

Požár stropu u komína Lišov

neděle 29. ledna 2023

Ve 22:13 byl vyhlášen poplach k požáru komína v rodinném domě v Žižkově ulici v Lišově. Jednotka vyjela s cisternou MAN a plnou osádkou šesti hasičů. Na místě již byl jeden z členů naší jednotky a zároveň kominík. Následně ještě dorazila cisterna HZS ČB. Na půdu byl vytažen vysokotlaký proud.

Hořel strop v bezprostředním okolí komínového tělesa, kde byl do komínového tělesa zazděný trám, jak to občas u starých baráků bývá. Bohužel cihlová ochrana vč. malty vypadla a žhavé uhlíky se usadily do tohoto trámu a zahořely. Pomocí termokamery byla provedena kontrola komína i celého okolí, nehrozilo bezprostřední nebezpečí požáru půdy, ale strop se musel v okolí komína rozebrat pomocí motorové pily, protože trámů bylo požárem zasežených víc. Škoda nebyla naštěstí tak velká, na požár přišel majitel brzo díky zápachu. Zásah trval cca 45 minut.

Děkujeme moc majiteli objektu, dostali jsme za odměnu soudek piva.

Velitel zásahu: Tomáš

Osádka MAN: Jirka V., Šusťa, Herďák, Tomáš K., Dorďa