Požár komína Lišov

Požár komína Lišov

středa 12. dubna 2023


Ve 20:45 byl jednotce vyhlášen poplach k požáru komína ve vícepatrovém rodinném domě na třídě 5. května v Lišově. Na místo vyjely okamžitě dvě cisterny v plném počtu hasičů. Před příjezdem na místo zásahu šlehaly z komína dvoumetrové plameny. Lišovská jednotka dojela na místo jako první, pár minut poté dorazila cisterna HZS ČB.

Ihned po příjezdu provedena kontrola teploty komínového tělesa pomocí termokamery. Komín měl naštěstí normální teplotu, došlo pouze k vypálení sazí, nikde nehrozil požár půdy či jiných prostor. Provedeno vyčištění komínového tělesa pomocí kominického nářadí z cisterny HZS a pak vybrání popela a vynesení ven.

Velitel zásahu: Dorek

Osádka MAN: Mates, Šusťa, Honza P., Fanďák, Venca H.

Osádka Tatra 815-7: Mirďa, Tomáš, Plešoun, Jirka V.