Požár garáže Štěpánovice

Požár garáže Štěpánovice

4. dubna 2023


V noci jsou požáry nejnebezpečnější. Vyhlášení na mobilní telefony nám přišlo v úterý ve 3:47 hodin ráno k požáru nízké budovy ve Štěpánovicích. Výjezd byl velice rychlý s dvěmi cisternami MAN a Tatra 815-7, osádka se připravila za jízdy do dýchacích přístrojů.

Na místo zásahu jsme dorazili těsně před cisternou HZS Třeboň, takže zásah byl veden v plné součinnosti s naším vysokotlakým proudem z MANu. Hořela garáž u rodinného domu, ale naštěstí díky skvělému zásahu místních, kteří mířili takto nad ránem do práce, se nikomu nic nestalo, požár nepřeskočil do napojené obytné části a byl uhašen ještě před příjezdem jednotek. Pomocí dvou termokamer byl celý prostor zkontrolován, jestli nedošlo k nějakému nechtěnému zahoření jinde. Prostor byl zároveň odvětrán. Místem vzniku byla pravděpodobně plastová popelnice uvnitř garáže.

Na místo dorazila také místní jednotka JSDHO Štěpánovice, osádka vozu Tatra 815-7 řídila dopravu.

Velitel zásahu: Míra

Osádka MAN: Mates, Dorďa, Fanďák, Tom K.

Osádka Tatra 815-7: Jirka V., Tomáš