Požár silážního stroje Velechvín

Požár silážního stroje Velechvín

12. června 2023


Původně jsme vyjeli pouze k monitoringu, kdy někdo viděl kouř na poli u Velechvína. Na místo nebyla vyslána ani jedna cisterna HZS. Vyjeli jsme s cisternami MAN a Tatra 815-7. Na polní cestě mezi Velechvínem a Červeným Újezdcem nás trochu chaoticky navedli na pole. Z cesty to nebylo vidět, ale když jsme přejeli hranu pole, uviděli jsme stojící zemědělskou techniku. Hned nás k jedné z nich navedli.

Došlo k zahoření velkého silážního stroje, fukaru na slámu. Požár vznikl někde u nádrže na naftu. Řidič stroje pomocí několika hasicích přístrojů uhasil hlavní plameny, ale někde pod krytem stále žhnul oheň. Pomocí vysokotlakého proudu jsme hasili prostor u naftové nádrže, rozebrali jsme krytování a kontrolovali teplotu pomocí termokamery. Na vyžádání velitele zásahu přijel na místo vyšetřovatel požárů. Stroj byl předán řidiči k dohledu.

Velitel zásahu: Dorek

Osádka MAN: Jirka V., Herďák, Tom K.

Osádka Tatra 815-7: Strny, Tomáš