Spadlé stromy Levín a Hvozdec

Spadlé stromy Levín a Hvozdec

21. června 2023


Po silné bouřce, která se přes Lišov přehnala ve středu 21. června 2023 odpoledne, jsme si opět vyzkoušeli odklízení stromů.

První výjezd přišel ještě za silného deště a to směr Levín, kde byl značen spadlý strom kousek za vesnicí směrem na Velechvín. Cestou jsme narazili ještě na jeden spadlý strom na odbočce k novým rodinným domům v Levíně, odklidili jsme ho. Pak jsme se přesunuli o 100 metrů dál, kam jsme původně mířili, zde byl mnohem větší kmen spadlého stromu, rozřezali jsme ho motorovou pilou a odstranili mimo komunikaci.

Druhý výjezd přišel jen chvilku poté, co jsme se vrátili do práce, tentokrát to byl zavěšený strom přes silnici na úrovni odbočky do Hvozdce, směr Zvíkov. Strom byl uschlý, podařilo se nám ho shodit ručně a odnést mimo silnici. Abych byl přesný, než jsme si navlékli rukavice, Fanďák strom shodil a odnesl ho mimo silnici ...

Velitel zásahu: Tomáš

Osádka MAN: Mates, Šusťa, Fanďák, Herďák, Tom K.