Dopravní nehoda

Opravdu unikátní zásah řešila jednotka JSDHO Lišov při kondiční jízdě s Tatrou 815-7. Ve voze byli tři členové - Míra, Strny a Šusťa. Zde už je popis zásahu od velitele Míry:

"Naše jednotka přijela k dopravní nehodě motorkáře, který vyjel ze silnice a spadnul do příkopu. Na místě stálo několik jeho kamarádů a shodou náhod okolo jela zdravotní sestra, která se o zraněného již starala. Rozblikali jsme modré výstražné zařízení vzali si vesty, lékárničku a Jirka šel pomoct zdravotní sestře. Já se Strnym jsme mezitím kontaktovali operační středisko a řídili dopravu. Při příjezdu zdravotní záchranné služby jsme pomohli naložit motorkáře na vakuovou dlahu a poté do záchranky."

Člověk nikdy neví, co ho kde potká. A pro hasiče to platí dvojnásob.

Den poté vyplavil přívalový déšť bahno na silnici směrem na Koníř a do jedné garáže, pomáhali jsme tam s úklidem vozovky.