Požár pole Kolný

Ve středu 26. srpna 2020 v celé ČR hodně foukalo, a tak jsme očekávali spíš nějaký spadlý stroj. Ale jak se ukázalo, ten den byl mnohem náročnější ...

Krátce po čtvrt na dvě odpoledne se rozhoukaly Lišovem sirény a na mobilu jsme měli SMS s textem "P-les, tráva, Lišov, Kolný". Vyjeli jsme cisternami CAS 15 MAN a CAS 30 Tatra 815-7. Zároveň vyjížděli profesionální hasiči z ČB a jednotka dobrovolných hasičů z Hluboké nad Vltavou.

Na místo jsme přijeli jako první, na místě byl odstavený balíkovač na seno a hořící balík, od něhož zřejmě požár vznikl. Prudký vítr hnal požár směrem dolů z kopce. Naštěstí foukalo přímo "po řádcích", takže se požár nestihl rozšířit na celé pole, což by byl při tak silném vichru velký problém. MAN zůstal u hořícího balíku a tahalo se z něj hadicové vedení, TATRA jela dolů a vysokotlakem zastavovala šíření. Dali jsme si pořádný odstup, kdyby se náhle otočil vítr, aby se nedostal oheň pod cisternu. Požár se nám podařilo lokalizovat během pár minut, takže nevznikly žádné větší škody. Jednotka z ČB nezasahovala a vrátila se na základnu, hasiči z Hluboké nám pomohli dvakrát prolít požářiště vodou pomocí děla, aby byla jistota, že se oheň nikde znovu neprobudí.

Velitel zásahu: Míra

Osádka MAN:​ Šusťa, Fanďák, Herďák,